Jaka jest cena mieszkań w Olsztynie? O czym należy pamiętać, planując zakup nieruchomości?

2022-04-15 08:59:47 (ost. akt: 2022-04-15 09:00:36) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Chcesz bezpiecznie zainwestować swój kapitał i myślisz o Olsztynie? Ubiegły rok przyniósł rekordowy napływ środków do sektora nieruchomości. Czy w Olsztynie jest podobnie? Jak wpłynęło to na obecną sytuację rynku mieszkaniowego w tym mieście?

Jeśli jesteśmy posiadaczami większej ilości gotówki, warto jest przemyśleć zainwestowanie jej w nieruchomość, której wartość z biegiem lat będzie rosnąć. Przy obecnej inflacji i osłabianiu się siły nabywczej złotówki, jedynie nieruchomości są stabilnym sposobem na lokowanie środków. Dlaczego warto przemyśleć inwestowanie swojego kapitału w rynek mieszkaniowy w Olsztynie?

To miasto to przyszłość
Jak wiadomo, warto inwestować w młodych. A Olsztyn jest miastem, które z roku na rok przyciąga coraz większe grono studentów. Dzieje się tak za sprawą Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który rozwija się prężnie, oferując nowe kierunki żądnej wiedzy młodzieży. Warto pamiętać, że studenci aktualnie wracają do nauki stacjonarnej, przez co poszukują mieszkań na wynajem. Zakup mieszkania, które miałoby być spłacane przez studiujących na UWM, jest doskonałą inwestycją. Najlepiej jest szukać mieszkań w okolicy Uniwersytetu, ale dobrym pomysłem na zakup jest również mieszkanie na obrzeżach miasta, ale doskonale skomunikowanych z pozostałymi lokalizacjami. Najnowsze sprawdzone oferty znajdziesz na https://www.morizon.pl/nowe-mieszkania/olsztyn.

https://m.wm.pl/2022/04/orig/to-miasto-to-przyszlosc-840719.jpg

Miasto dla rodzin
Wielu studentów kończących swoją edukację zaczyna wiązać przyszłość zawodową z Olsztynem. Nic dziwnego, ponieważ rozbudowana infrastruktura, liczne miejsca pracy i urokliwe położenie sprawiają, że jest to miasto dla wielu osób bardziej atrakcyjne niż hałaśliwe i pełne smogu metropolie jak Warszawa czy Kraków. Władze Olsztyna bardzo mocno inwestują w sektor kierowany głównie do młodych rodzin z dziećmi; pojawiają się kolejne żłobki i przedszkola, miasto wygrywa konkursy na najbardziej zadbane tereny zieleni miejskiej. Kolejne inwestycje mieszkaniowe pojawiają się w bardzo szybkim tempie. Ich lokalizacje i ceny możesz śledzić za pomocą serwisów specjalizujących się w grupowaniu ogłoszeń o nieruchomościach: https://gratka.pl/nieruchomosci/mieszkania/olsztyn/pierwotny.

Dla turystów
Olsztyn jest pięknie położony pośród mazurskich jezior i lasów, dlatego przez większą część roku jest chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski. Wiele z nich decyduje się na wynajem mieszkania, a nie hotelu czy pensjonatu. Wraz ze wzrostem popularności portali umożliwiających wynajem na parę nocy, wzrasta również zapotrzebowanie na tego typu mieszkania. Zgodnie z szacunkami ekspertów, tego typu lokale mogą zarobić w miesiąc nawet kilkukrotnie więcej niż przy standardowym wynajmie długoterminowym, co znacznie przyspiesza zwrot z inwestycji, jaką jest zakup mieszkania.

Warto pamiętać, że jeśli aktualnie interesuje nas zakup nieruchomości, dobrze jest się spieszyć. Wzrost inflacji powoduje również zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów hipotecznych. Więc jeśli zamierzamy część naszej inwestycji w Olsztynie finansować z pomocą banku, musimy liczyć się ze stopniowym spadkiem naszej zdolności kredytowej w nadchodzących miesiącach. Spać spokojnie mogą jedynie ci, którzy planują zakupy za gotówkę. Ceny mieszkań w nadchodzących miesiącach będą stabilne i nie powinny już wzrastać.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB