Wracamy do tematu. Chory pan Ryszard z Olsztyna czeka na drzwi. Jest sposób, aby je zamontować
2022-04-30 17:11:00(ost. akt: 2022-04-29 16:42:05)
Kiedyś zamurowano mu drzwi, dlatego teraz chory pan Ryszard z Olsztyna nie może wyjść na podwórze. Marzy, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Pojawiło się rozwiązanie problemu. Jakie?
Przypomnijmy, że Ryszard Dawidzionek mieszka w kamienicy przy ul. Mochnackiego w Olsztynie. Kiedyś zamurowano drzwi od podwórza, wstawiając tam okno. Dziś te drzwi są mu potrzebne, bo pan Ryszard zachorował. Niby może wychodzić z mieszkania od strony ruchliwej ulicy, ale w jego stanie to ogromny wysiłek.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Pan Ryszard z Olsztyna choruje. Marzy o wyjściu z domu na podwórze. Ale ma zamurowane drzwi
Teraz kamienica jest remontowana. To zabytek, a remont finansowany jest ze środków unijnych, więc nie można mówić o samowolce. Wszystko musi być zapisane w dokumentach. Dlatego pan Ryszard walczy z urzędnikami, żeby drzwi wróciły. To mieszkanie komunalne, więc zwraca się do Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych.
— Byliśmy na spotkaniu z urzędnikami, mamy złożyć podanie. Mam nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie i będzie zgoda na zamontowanie drzwi — opowiada Iwona Gniazdowska, córka pana Ryszarda. — Byliśmy też u konserwatora zabytków. Tu tez musimy złożyć podanie. Jestem dobrej myśli.
— Podczas spotkania wyjaśniłem swoje wcześniejsze stanowisko oraz poinformowałem, że nie widzę zasadności ponoszenia przez gminę Olsztyn kosztów związanych z wymianą okna będącego w dobrym stanie technicznym (wymiana okna na wniosek zainteresowanej w 2016 r.) na drzwi zewnętrzne wychodzące na podwórko, co jednocześnie powodować będzie zmianę obecnej funkcjonalności lokalu będącego w zasobach gminnych — tłumaczy Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie. — Jednocześnie wyjaśniam, ze Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie odpowiadając na wniosek złożony przez najemcę o wydanie pozwolenia na wstawienie stolarki drzwiowej (drzwi tarasowych) pismem z dnia 20 sierpnia 2021 roku wezwał wnioskującego w terminie 14 dni od dnia otrzymanego niniejszego pisma) do uzupełnienia złożonego wniosku o brakujące dokumenty wymienione w tym piśmie. Przedmiotowe pismo WUOZ nie jest zatem zgodą, a jedynie wezwaniem do uzupełnienia wniosku w celu jego dalszego procedowania.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Wracamy do tematu. Czy pan Ryszard z Olsztyna ma szansę wyjść na własne podwórko?
I dodaje: — Można podjąć ewentualne starania montażu omawianych drzwi we własnym zakresie i na własny koszt po uprzednim uzyskaniu zgody Wspólnoty Mieszkaniowej wyrażonej w formie uchwały oraz spełnieniu warunków wydanych przez ZLiBK. Przepisy uchwały Nr XLI/718/13 Rady Miasta Olsztyna z dnia 28 sierpnia 2013r. (§ 16 uchwały) w sprawie określenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Olsztyn, dają możliwość ubiegania się o zamianę lokali jeżeli najemca bądź członek jego gospodarstwa domowego jest osobą niepełnosprawną a warunki mieszkaniowe w znacznych stopniu utrudniają jej funkcjonowanie. Stosowny wniosek złożony w ZLiBK stanowi podstawę procedowania sprawy.
ADA ROMANOWSKA
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez