WM.pl
16 października 2025, Czwartek
imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
  • 10°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Interwencje nidzickich policjantów

2022-09-19 16:00:00(ost. akt: 2022-09-19 13:22:38)

Autor zdjęcia: kpp

W piątek (16 września) około godz. 20:00 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7.

Warto przeczytać

  • Najnowsze wydanie Gazety Olsztyńskiej
  • Ta fasada jest warta twojego głosu
  • Z cyberwojny zrobili „wojnę Polski z Rosją”
Z ustaleń policjantów wynikało, że 32-letni kierujący pojazdem marki Peugeot jadąc lewym pasem drogi S7, w trakcie wyprzedzania nie dostosował odległości od prawidłowo poruszającego się prawym pasem drogi pojazdu marki VW, w wyniku czego doprowadził do zdarzenia bocznego. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny w kwocie 1300 zł.

Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (18 września) około godz. 2:30 między Janowcem Kościelnym a Szczepkowem Borowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Ford, na prostym odcinku drogi przejechał na drugą stronę jezdni a następnie wpadł do przydrożnego rowu, po czym opuścił auto i oddalił się z miejsca zdarzenia. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny. Po zdarzeniu mężczyzna sam udał się na pogotowie w celu opatrzenia doznanych obrażeń głowy, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. W placówce medycznej pobrano mężczyźnie krew do badań na zawartość alkoholu i poddano hospitalizacji.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i grupa dochodzeniowa wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli forda na policyjnym parkingu oraz zatrzymali dowód rejestracyjny i prawo jazdy 27-latka. Teraz będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego.

kpp, red.

Obrazek w tresci

fot. kpp

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Nidzica Janowiec Kościelny weekend policja 2022 na sygale
PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B