WM.pl
7 czerwca 2025, Sobota
imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
  • 21°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

WAŻNE|| Bakteria coli w gminie Iława! "Ta woda może być zagrożeniem dla zdrowia i życia" — ostrzega sanepid

2022-10-27 16:20:21(ost. akt: 2022-10-27 16:27:59)

Autor zdjęcia: Fot. arch. GO

GMINA IŁAWA\\\ Maciej Mikołajczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie, poinformował dzisiaj (czwartek 27 października) o obecności bakterii grupy coli w wodociągu zbiorowym zaopatrzenia w wodę w miejscowości Gulb (gmina Iława).

Warto przeczytać

  • Idą burze. Mieszkańcy Warmii i Mazur już dostają SMS z...
  • Wojewoda warmińsko-mazurski proponuje challenge dla Sławosza
  • Osobówka zatrzymała się na torach tramwajowych
Sprawa dotyczy kilku miejscowości w gminie Iława. Mowa o Gulbiu, gdzie znajduje się ujęcie wody, a także o Mózgowie, Nejdykach, Lasecznie, Lasecznie Małym, Kamionce, Zazdrości i Skarszewie.

— Ta woda może być zagrożeniem dla zdrowia i życia, dlatego natychmiast po otrzymaniu wyników badań wydaliśmy ten komunikat — mówi Maciej Mikołajczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie.

Dyrektor iławskiego sanepidu dodaje, że woda w podanych powyżej miejscowościach może być używana tylko i wyłącznie do ewentualnych prac porządkowych, poniżej publikujemy cały komunikat sanepidu.
— Nawet po przegotowaniu woda ta nie nadaje się do spożycia — podkreśla wyraźnie w rozmowie z nami dyrektor Mikołajczyk, który jest w stałym kontakcie z wójtem gminy Iława, Krzysztofem Harmacińskim.

— Do miejscowości, które wymienione są w komunikacie i których dotyczy zalecenie sanepidu, Gminna Spółka Komunalna już dostarcza wodę do spożycia, zarówno w butelkach 5-litrowych jak i w dużych cysternach — mówi wójt Harmaciński.

Obecnie trwają pracę mające na celu oczyszczenie sieci z bakterii grupy coli. Przez najbliższe dni przeprowadzane będą kolejne badania, których wyniki będą decydujące i to one określą, kiedy mieszkańcy tej części gminy Iława będą ponownie mogli korzystać w pełni z wody lecącej z ich kranów.

— Być może stanie się to dopiero w środę 2 listopada — przypuszcza Maciej Mikołajczyk.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Iława gmina Iława bakteria coli woda komunikat sanepid
Mateusz Partyga
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B