WM.pl
18 lipca 2025, Piątek
imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
  • 22°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
    • Ogłoszenia
    • Anty-defamation
    • Kongres Przyszłości
    • Europe Direct
    • Plebiscyt Sportowy
    • Krasnal.info
    PODZIEL SIĘ

    Anna Osłowska: Stawiamy czoła wyzwaniom przyszłości

    2022-12-14 19:00:00(ost. akt: 2022-12-12 15:14:50)
    Anna Osłowska - dyrektor ZOZ w rozmowie z Zuzanną Leszczyńską w wirtualnym studiu telewizyjnym ,,Gazety Olsztyńskiej"

    Anna Osłowska - dyrektor ZOZ w rozmowie z Zuzanną Leszczyńską w wirtualnym studiu telewizyjnym ,,Gazety Olsztyńskiej"

    Podczas VI Kongresu Przyszłości gościliśmy w wirtualnym studiu telewizyjnym Annę Osłowską - dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy. Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy był jednym z Partnerów tegorocznego Kongresu.

    Warto przeczytać

    • Najnowsze wydanie Gazety Olsztyńskiej
    • Poznajesz tych mężczyzn? Ukradli rower w Olsztynie
    • Sinice ustąpiły. Znów można się kąpać w Mikołajkach
    — Nowoczesne zarządzanie szpitalem, medycyna przyszłości, inwestycje w niszowe obszary jako pomysł na biznes, to tematy paneli VI edycji Kongresu Przyszłości, ale to również obszary, z którymi nierozłącznie spotyka się pani w codziennej pracy. Jakie wyzwania przyszłości stoją przed ochroną zdrowia?
    — To przede wszystkim starzejące się społeczeństwo, niedobór kadry medycznej, rozwój nowych technologii. I tym wszystkim wyzwaniom Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy stawia czoła.

    — Niedawno miała miejsce historyczna chwila dla regionu. W Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy otworzono bowiem pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim oddział geriatryczny. To odpowiedź na potrzeby starzejącego się społeczeństwa?
    — Tak, 15 listopada otworzyliśmy w Nidzicy pierwszy oddział geriatryczny w województwie warmińsko-mazurskim. To przedsięwzięcie udało się dzięki ogromnemu zaangażowaniu personelu medycznego, jak też odwadze władz samorządowych. Koszt projektu to ponad 20 mln, z czego dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie ponad 4 mln zł, dofinansowany z budżetu państwa, przez powiat nidzicki w kwocie 3 mln zł i przez kredyt zaciągnięty przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy a poręczony przez samorządy lokalne.

    — Jak wygląda nowy oddział?
    — Jest piękny, nowy, jasny, przestronny, sale są dwuosobowe z własnym węzłem sanitarnym. Jest nowoczesny punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym, gabinetem zabiegowym, nowoczesna sala fizjoterapii, dwie izolatki. Myślę, że pacjenci będą zadowoleni.

    — Nidzicki szpital w ostatnim czasie wzbogacił się o nowy sprzęt. Tomograf, a później rezonans magnetyczny. To kolejny krok do utworzenia nowoczesnego centrum diagnostycznego w nidzickim szpitalu?
    — Tak, nowoczesne centrum diagnostyczne to nasza przyszłość. Nowe technologie, badania tomografem komputerowym oraz nowoczesnym rezonansem magnetycznym. Badania są już prowadzone, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a to poprawi możliwości diagnostyczne dla mieszkańców powiatu nidzickiego i okolic. Planujemy zakup nowoczesnego USG i wymianę aparatu RTG. To stworzy nowoczesne centrum diagnostyczne, w którym będą mogli kształcić się też przyszli medycy.

    — No właśnie, bo Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy realizuje też cele edukacyjne. Młodzi ludzie chcą pracować w dobrych warunkach.
    — Mamy bardzo dobre warunki do edukacji i zachęcamy młodych ludzi do podejmowania wyzwań i kształcenia się w kierunku zawodów medycznych. Wszystkie praktyki można odbywać w Nidzicy. Rozpoczęły się już zajęcia dla studentów wydziału lekarskiego z geriatrii. Prowadzimy też zajęcia dla wydziału pielęgniarskiego, mamy podpisane umowy z uczelniami wyższymi, kształcimy również opiekunów i adeptów wszystkich zawodów medycznych.

    — Jest nowy szpital, nowy sprzęt, i cały czas poszukujecie państwo lekarzy. Jakich specjalizacji?
    — Poszukujemy lekarzy specjalistów bądź lekarzy w trakcie specjalizacji w zakresie: geriatria, dermatologia, chirurgia, radiologia, pediatria, ginekologia, interna. Ci lekarze są potrzebni do leczenia pacjentów, ale także do kształcenia młodych ludzi w kierunku zawodów medycznych. ZOZ w Nidzicy dofinansowuje szkolenia w zawodach medycznych osobom chętnym do pracy w nidzickim szpitalu.


    Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
    ZAMKNIJ
    Tagi:
    Nidzica ZOZ Zespół Opieki Zdrowotnej szpital 2022 Anna Osłowska
    Zuzanna Leszczyńska
    więcej od tego autora

    PODZIEL SIĘ

    Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

    Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

    Zaloguj się lub wejdź przez FB

    GazetaOlsztyńska.pl
    • Koronawirus
    • Wiadomości
    • Sport
    • Olsztyn
    • Plebiscyty
    • Ogłoszenia
    • Nieruchomości
    • Motoryzacja
    • Drobne
    • Praca
    • Patronaty
    • Reklama
    • Pracuj u nas
    • Kontakt
    ul. Tracka 5
    10-364 Olsztyn
    tel: 89 539-75-20
    internet@gazetaolsztynska.pl
    Biuro reklamy internetowej
    tel: 89 539-76-29,
    tel: 89 539-76-59
    reklama@wm.pl

    Bądź na bieżąco!

    Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

    • Polityka Prywatności
    • Regulaminy
    • Kontakt
    2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B