Wolontariusze WOŚP od rana zbierają pieniądze w Nidzicy
                2023-01-29 12:05:00(ost. akt: 2023-01-29 12:48:59)
                                                                                
            
        
                    Dzisiaj 31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana na ulicach naszego miasta pieniądze do puszek zbierają wolontariusze.
                
            Na ulice naszego miasta wyszło z puszkami WOŚP kilkudziesięciu wolontariuszy. Widać ich niemal wszędzie.
Nie odstraszył ich lekko padający śnieżek od rana. Są ciepło ubrani. Stoją w różnych miejscach na wszystkich nidzickich ulicach.
Śmieją się, że najbardziej są oblegane miejsca przy sklepach, które w tę niedzielę są czynne i oczywiście kościoły. 
W kościele św. Wojciecha prowadzona jest także zbiórka  na Ukrainę, a mimo to nidziczanie wychodzący z kościoła, często po rzuceniu pieniążka na uchodźców, chętnie wrzucają także do puszek na WOŚP.
— Ja specjalnie jeździłam po mieście, żeby znaleźć wolontariuszy z puszką. Na WOŚP daję co roku — mówi jedna z mieszkanek.
Wolontariusze również nie narzekają. 
— Puszki mamy co prawda lekkie, bo ludzie wrzucają same papierkowe pieniądze. Rzadko się zdarza, że są to monety, ale każdy nawet najmniejszy grosik się liczy — zapewniają.
— Puszki mamy co prawda lekkie, bo ludzie wrzucają same papierkowe pieniądze. Rzadko się zdarza, że są to monety, ale każdy nawet najmniejszy grosik się liczy — zapewniają.
W tym roku zbierają wszyscy dla wszystkich. 
Hasło tegorocznej zbiórki: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Hasło tegorocznej zbiórki: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Jeszcze dzisiaj o godz. 16:00 w sali rycerskiej nidzickiego zamku rozpocznie się licytacja.
 
                    
 
                     
                     
                     
                    
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez