Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – dla kogo?

2023-03-15 22:53:06 (ost. akt: 2023-03-17 07:41:14)

Podziel się:

Wybierając się w podróż po Polsce, warto zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek, które mogą uprzykrzyć Ci wyjazd. Zobacz, na czym polega ubezpieczenie turystyczne i co dzięki niemu zyskasz.

Co daje ubezpieczenie turystyczne w Polsce
Nagły wypadek, choroba lub usterka samochodu potrafi skutecznie zepsuć radość z wyjazdu. Na szczęście nie musi tak być. Wystarczy przed wyjazdem wykupić odpowiednią polisę. Nationale Nederlanden ma specjalną ofertę dla osób wybierających się w podróż po Polsce. Ubezpieczenie gwarantuje nie tylko ochronę na terenie kraju, ale także w pasie przygranicznym – do 30 km. Kupisz ją szybko i wygodnie online już od 2,13 zł za dzień.

W ramach polisy otrzymasz:

• wizytę lekarską na miejscu,
• wsparcie finansowe w razie wypadku,
• pokrycie wyrządzonych przez Ciebie szkód,
• leczenie w przypadku zachorowania na Covid-19.

W razie kłopotów ze zdrowiem ubezpieczyciel zapewni Ci wizytę lekarza i pielęgniarki w miejscu zakwaterowania, dowiezie niezbędne lekarstwa oraz w razie potrzeby zapewni opiekę nad dzieckiem. Otrzymasz także transport do szpitala albo innej placówki medycznej. Gdy doznasz urazu na skutek nieszczęśliwego wypadku, przysługuje Ci nawet do 50 tys. zł. Jeśli przez przypadek wyrządzisz komuś szkodę, np. uszkodzisz wynajętą łódkę, ubezpieczyciel naprawi szkody nawet do 500 tys. zł. Otrzymasz także pomoc, gdy w trakcie podróży zachorujesz na koronawirusa. Wystarczy jeden telefon do Centrum Alarmowego, które jest do Twojej dyspozycji przez całą dobę. Możesz liczyć również na wsparcie, gdy zepsuje Ci się samochód.
Samodzielnie wybierasz zakres swojego ubezpieczenia w zależności od Twoich potrzeb. Wersja podstawowa polisy obejmuje uprawianie takich sportów, jak m.in. jazda na rowerze, nurkowanie do głębokości 30 m., kiteboarding, kitesurfing, narty wodne, pływanie żaglówką i spływ kajakowy, skakanie na trampolinie czy paintball. Możesz ją jednak rozszerzyć o sporty ekstremalne, takie jak m.in. nurkowanie poniżej 30 m, wspinaczka wysokogórska z użyciem sprzętu zabezpieczającego, jazda na quadach, wyścigi konne, jazda na skuterach wodnych lub snowboard.
Jakie ubezpieczenie turystyczne w Polsce kupić?
Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty renomowanych firm ubezpieczeniowych. Przede wszystkim musisz wiedzieć, na jakim zakresie ochrony Ci zależy. Pamiętaj, że im szerszy zakres, tym cena składki będzie większa. W Nationale Nederlanden masz szansę na dodatkowe zniżki. Z kartą dużej rodziny otrzymasz 20 proc. zniżki na zakup polisy, 10 proc. zniżki jeśli masz dziecko, a jeśli wykupisz ubezpieczenie na 14 dni przed wyjazdem, dostaniesz 3 dni ochrony gratis. Oznacza to, że będziesz objęty ochroną np. przez 14 dni, a zapłacisz tylko za 11.
Jeśli masz wątpliwości, jaką polisę wybrać, skonsultuj się z doradcą ubezpieczeniowym. Wniosek o ubezpieczenie wyślij online. Wystarczy wejść na stronę https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-w-polsce.html, wybrać pakiet i dodatki, podać dane oraz zapłacić. Polisę otrzymasz mailem. Ubezpieczenie wykupisz nawet na 4 godziny przed planowanym wyjazdem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB