Jak najprościej zmienić operatora sieci komórkowej?

2023-03-30 20:12:49 (ost. akt: 2023-03-30 20:17:04) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Zastanawiasz się, jak zmienić operatora sieci? Na szczęście nie jest to już tak trudne jak dawniej. Niezależnie od tego, czy chcesz przenieść numer jako osoba prywatna, czy planujesz zmienić operatora swojego numeru firmowego, możesz to zrobić w kilku szybkich krokach, bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności.

Jak zmienić operatora sieci?

U części operatorów do przeniesienia numeru wymagana jest wizyta w salonie lub kontakt z infolinią. Są też jednak nowoczesne oferty komórkowe, które upraszczają cały proces do minimum. Jeśli więc myśl o przechodzeniu przez formalności w obecności doradcy sprawia, że chcesz odłożyć całą sprawę na kolejny miesiąc, to zobacz, jak łatwo może to przebiegać. Weźmy za przykład Orange Flex, czyli ofertę, która działa w całości w aplikacji – i apka jest tu jedynym, czego potrzebujesz do zmiany operatora.

• Przeniesienie numeru na przykładzie Orange Flex – jak to zrobić?

Niezależnie od tego, z jakiej sieci korzystasz, przeniesienie numeru do Orange Flex zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy, że pobierzesz aplikację Orange Flex na swój telefon i założysz konto. Następnie wybierasz optymalny dla siebie plan komórkowy (który potem możesz dowolnie zmieniać, nawet raz w okresie rozliczeniowym).

Kolejnym krokiem jest wskazanie, kiedy chcesz przenieść swój numer. Jeśli Twoja umowa z poprzednim operatorem już się skończyła (przedłużyła się na czas nieokreślony), numer przeniesiesz bez zbędnego oczekiwania. Nie wiesz, kiedy kończy Ci się umowa? Wystarczy w aplikacji wybrać opcję „Jak najszybciej i bez opłat”. Wówczas to Orange ustala, kiedy przeniesienie numeru będzie zgodne z warunkami umowy, a Ty nie musisz się przejmować formalnościami. Z kolei w przypadku numeru na kartę samodzielnie decydujesz, od kiedy chcesz korzystać z usług nowego operatora.

Kiedy wybierzesz datę, pora zamówić kartę SIM z dostawą kurierską za 0 zł lub odbiorem w pobliskim salonie. Nie chcesz czekać na kuriera ani fatygować się po osobisty odbiór? Możesz skorzystać z opcji eSIM i zainstalować kartę wirtualnie, bez wkładania fizycznego nośnika do urządzenia (sprawdź tylko, czy Twój telefon obsługuje tę technologię, bo jest stosunkowo nowa).

Potem wystarczy jeszcze tylko potwierdzić tożsamość. Możesz tu wybrać bezpieczne potwierdzenie za pośrednictwem banku albo zrobić selfie i zdjęcie dokumentu (np. dowodu osobistego). Żadna z tych informacji nie będzie zapisana przez operatora, posłuży tylko w celu weryfikacyjnym.

Na koniec wybierasz metodę płatności za wybrany plan (karta płatnicza lub BLIK) – i już, numer przeniesiony. Teraz pozostaje tylko poczekać do końca poprzedniej umowy albo korzystasz od razu, jeśli już możesz. Kolejne płatności będą wykonywać się automatycznie co miesiąc – tak jak przy subskrypcji czy prenumeracie.

Uwaga – przy ostatnim kroku jest też miejsce na wpisanie kodu promocyjnego. Teraz z kodem SIEMAFLEX zgarniesz 3 miesiące po 1 zł za miesiąc.

Orange Flex – przeniesienie numeru z NJU mobile lub Orange

Jeśli już jesteś klientem Orange, ale chcesz przejść do Flexa, np. z Orange na kartę czy NJU mobile, to cały proces będzie jeszcze prostszy. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację Orange Flex i założysz konto. Następnie – niezależnie od tego, czy przenosisz numer prywatny, czy firmowy – wybierasz interesujący Cię plan, po czym klikasz opcję „Przenieś numer”. Kolejnym krokiem jest podanie swojego aktualnego numeru telefonu i potwierdzenie go kodem z SMS-a. Na koniec wybierasz metodę płatności… i gotowe! Warto również wpisać kod promocyjny FLEX, by cieszyć się miesiącem za 1 zł. Jeśli przenosisz numer na kartę, to nie zapomnij o wykorzystaniu swoich środków, zanim aktywujesz Flexa.
Zmiana operatora nie musi się już wiązać z nieprzyjemnymi formalnościami i traceniem czasu w kolejkach. W Orange Flex jest to naprawdę proste – podobnie jak rozliczenia i korzystanie z samej oferty w aplikacji. Sprawdź sam i poznaj możliwości oferty komórkowej w subskrypcji!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB