WM.pl
29 maja 2025, Czwartek
imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
  • 18°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

25 lat Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Wiartlu

2023-07-05 11:45:00(ost. akt: 2023-07-05 11:46:57)

Autor zdjęcia: Piotr Mierzejewski

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Wiartlu obchodzi w tym roku 25-lecie swego istnienia. Z tej okazji w kościele parafialnym w niedzielę (2 lipca) odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Dariusza Zalewskiego.

Warto przeczytać

  • Ulicami Olsztyna przeszła ogromna Parada Wydziałów [ZDJĘCIA]
  • To trzeba zobaczyć
  • Narkotykowy magazyn w bloku na Zatorzu. 38-latek w rękach...
Parafię erygowano 3 lipca 1998 roku. Wcześniej Wiartel i okoliczne miejscowości należały do parafii Św. Jana Chrzciciela w Piszu. Inicjatorem utworzenia parafii w Wiartlu był ks. prał. Stanisław Kwarciński, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela. Staraniem miejscowej ludności w latach 1995-1998 wybudowano kościół. Świątynia stanęła na starym cmentarzu ewangelickim. W latach 2002-2003 wybudowano kamienną grotę Matki Bożej z Lourdes. Obecnym proboszczem parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Wiartlu jest ksiądz Wojciech Kuprewicz.

Przygotowania do obchodów 25-lecia trwały ponad miesiąc, parafianie wraz z księdzem proboszczem rozpoczęli je już pod koniec kwietnia. W tym czasie wspólnymi siłami wykonano ogrom prac wewnątrz i na zewnątrz kościoła oraz przykościelnym placu.

Efekt? Pięknie odnowiona i świeżo odmalowana świątynia, zmienione oświetlenie, przybył też kolejny piękny witraż — wszystko to sprawiło, że świątynia nabrała nowego blasku. Taki był zamiar proboszcza i parafian.

— Żywy Kościół, wspólna praca i modlitwa. Przygotowania do jubileuszu bardzo nas integrują — dwa dni przed rozpoczęciem wspólnego świętowania mówił ksiądz Wojciech Kuprewicz.

Uroczystości parafialnych obchodów 25-lecia rozpoczęły się już w piątek (30 czerwca) Jubileuszowymi Misjami Świętymi, które trwały do niedzieli, 2 lipca. Ich zwieńczeniem była uroczysta Msza Święta Dziękczynna pod przewodnictwem księdza biskupa Dariusza Zalewskiego, a wspólną modlitwę w pięknej muzycznej oprawie zakończyła procesja wiernych.

25 lat Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Wiartlu Zobacz więcej zdjęć. Kliknij i otwórz galerię.


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Jubileusz 25-lecia Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe Wiartel
Elżbieta Żywczyk
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B