WM.pl
10 maja 2025, Sobota
imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
  • 10°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

W jeziorze Ukiel się nie schłodzimy. Ratownicy na Plaży Miejskiej pilnują, aby nikt nie wchodził do wody [ZDJĘCIA]

2023-07-08 14:15:26(ost. akt: 2023-07-08 14:24:05)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (w sobotę 8 lipca) pogoda na kąpiel w jeziorze jest wyśmienita. Miłośnicy pływania, którzy planowali populskać się w jeziorze Ukiel w Olsztynie będą musieli jednak zmienić plany. Wszystko przez zakwit sinic, który uniemożliwia pływanie.

Warto przeczytać

  • Znamy już przyczynę zatrucia policjantów z Akademii Policji...
  • "To ziemia, która widziała piekło"
  • Bił, kopał i groził. 19-latek w rękach olsztyńskich policjantów...
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Olsztyn jest w lepszej sytuacji finansowej niż Kraków, Łódź, Gdynia czy Białystok

Olsztyn jest w lepszej sytuacji finansowej niż Kraków, Łódź, Gdynia czy Białystok

Dziś przed południem na plaży przy CRS Ukiel została wywieszona czerwona flaga. Obecnie wejście do wody jest niedostępne z powodu podejrzenia zakwitu sinic, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Sinice zawierają toksyny, które mogą drażnić skórę, powodować problemy z układem pokarmowym lub zaburzenia neurologiczne. W związku z tym kąpieliska pozostaną zamknięte, dopóki zakwit sinic nie ustąpi.

Jak to w upalny dzień, na Plaży Miejskiej są dziś tłumy turystów. Niestety do wody nikt nie wchodzi, dbają o to ratownicy, którzy natychmiast upominają nierozsądnych rodziców, którzy pozwalają kąpać się swoim dzieciom mimo jasnych zakazów.

Warto jednak pamiętać, że sama Plaża Miejska nadal jest dostępna dla korzystających z niej osób. Plażowicze mają możliwość wypożyczenia sprzętu, takiego jak leżaki czy rowery, i cieszenia się promieniami letniego słońca.

Karol Grosz

Plaża Miejska nad jeziorem Ukiel. 08.07.2023 Zobacz więcej zdjęć. Kliknij i otwórz galerię.



W weekendowym (7-9 lipca) wydaniu Gazety Olsztyńskiej m.in.

Czy powinniśmy się bać Kalingraderów?
Po rozwiązaniu zbuntowanych oddziałów Grupy Wagnera wielu z nich znalazło azyl na Białorusi. Być może są też w obwodzie królewieckim, co rodzi obawy o bezpieczeństwo naszego regionu. Pytamy o to naszych parlamentarzystów.

Banki: duże zainteresowanie klientów „Bezpiecznym kredytem”
Banki, które od poniedziałku oferują „Bezpieczny kredyt”, informują, że cieszy się on dużym zainteresowaniem klientów. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) przekazał, że umowy w zakresie nowego kredytu ze wsparciem państwa podpisało z nim sześć banków.

W Olsztynie rozpoczęło działanie Okno Życia przy ulicy Kromera 5.Olsztyn ma nowe Okno Życia
Przez ostatnie 14 lat działało okno na ulicy Wyszyńskiego przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Teraz zastąpiło je okno, które zostało uroczyście otwarte przy ulicy Kromera 5 w budynku, w którym mieści się Stacjonarne Hospicjum Caritas dla Dzieci.

Jak kupić e-wydanie? Wystarczy kliknąć w zdjęcie jedynki poniżej, lub wejść na kupgazete.pl


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Olsztyn Ukiel zakaz kąpieli Plaża Miejska zamknięta plaża sinice
Karol Grosz
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B