Chcesz się porządnie wyspać ? Wypróbuj ten sposób

2023-08-13 08:41:46 (ost. akt: 2023-08-13 08:43:49) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Jednym z hacków na sen krążących po TikToku, który jest trend wietrzenia kołdry na zewnątrz, który, jak się okazuje, jest zatwierdzoną przez ekspertów metodą czyszczenia kołdry i poprawy snu.

Najlepsze kołdry zasługują na najlepszą opiekę i uwagę, ale wszyscy jesteśmy winni zaniedbania ich czyszczenia. Niezależnie od tego, czy wiesz, jak prać kołdrę, czy nie, wietrzenie kołdry na zewnątrz może być szybkim sposobem na uzyskanie takich samych rezultatów.


Wietrzenie kołdry na zewnątrz - co sądzą eksperci

Zanim więc rozbierzesz swoją pościel i wyrzucisz kołdrę do ogrodu, poznajmy kilka faktów na temat tego, dlaczego warto wietrzyć kołdrę na zewnątrz. Jakie są więc korzyści z wietrzenia kołdry na zewnątrz ?


Usuwa nagromadzoną wilgoć

Wszyscy tracimy około pół litra wody każdej nocy, gdy śpimy w łóżku, a ten pot jest uwięziony w naszej pościeli, zwłaszcza w kołdrach. Aby kołdra działała zgodnie z przeznaczeniem, musimy utrzymywać ją tak suchą, jak to tylko możliwe. Pozbycie się nadmiaru wilgoci jest główną zaletą wietrzenia kołdry na zewnątrz. To naturalny sposób na utrzymanie kołdry w czystości i zapobieganie gromadzeniu się bakterii, które rozwijają się w wilgotnym środowisku.


Usuwa nieprzyjemne zapachy

Nawiązując do ostatniego punktu, wietrzenie kołdry na zewnątrz pomaga usunąć nieprzyjemne i utrzymujące się zapachy. Światło słoneczne jest fantastycznym naturalnym dezodorantem, który może pomóc usunąć nieprzyjemne zapachy spowodowane przez takie rzeczy jak pot i oleje. Nawet jeśli nie wyczuwasz wyraźnego zapachu, twoja kołdra może przenosić bakterie z wilgoci. Więcej ciekawych informacji przeczytasz na medicot.pl
Wietrzenie kołdry na zewnątrz jest znacznie łatwiejszym, szybszym i bardziej naturalnym sposobem na jej wyczyszczenie niż wkładanie jej do pralki - lub nie daj Boże, pranie ręczne, które zajęłoby wieki, zanim wyschnie.

Oprócz pomagania kołdrze w samoczyszczeniu, wystawienie jej na zewnątrz może ożywić ją na inne sposoby. Ciepło promieni słonecznych może pomóc przywrócić miękkość twojej kołdry, co pomaga nadać jej puszystość i sprężystość, która stopniowo zanika z upływem czasu.

Tak więc wietrzenie kołdry na zewnątrz może być prostym sposobem na lepszy sen, jeśli masz problemy z zasypianiem. Puszysta, wygodna kołdra, pod którą możesz się wtulić, jest zdecydowanie lepsza niż chuda, płaska kołdra. Wywieś swoją kołdrę na zewnątrz, gdy nadejdzie czas na zmianę kołdry zimowej na letnią, abyś mógł ją odświeżyć po miesiącach spędzonych na poddaszu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB