WM.pl
29 maja 2025, Czwartek
imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
  • 15°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
    • Ogłoszenia
    • Anty-defamation
    • Kongres Przyszłości
    • Europe Direct
    • Plebiscyt Sportowy
    • Krasnal.info
    PODZIEL SIĘ

    Wspominamy tych, co odeszli. Andrzej Jaświn (1938-2023)

    2023-11-01 09:01:00(ost. akt: 2023-10-31 15:27:07)

    Autor zdjęcia: SSPS AZS

    1 i 2 listopada wspominamy przede wszystkim naszych najbliższych. Warto także pamiętać o tych, którzy pozostawili swój niezatarty ślad w historii naszego regionu. Przypominamy artystów, samorządowców, naukowców, lekarzy, sportowców i działaczy społecznych, którzy odeszli od nas w tym roku.

    Warto przeczytać

    • Kto zdobędzie figurkę Piekarczyka? Władze Elbląga ogłaszają...
    • Tragedia nad jeziorem Ukiel. Wyłowiono ciało mężczyzny
    • Kardynał Marcello Semeraro już na Warmii
    Człowiek, który był częścią historii AZSu Olsztyn. Od dziesięcioleci wierny i aktywny kibic akademików. Jeden z najstarszych morsów w regionie. Odszedł 28 października 2023 roku.

    Tak swojego starszego kolegę pożegnali kibice:

    Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w nocy zmarł nasz Przyjaciel, Andrzej Jaświn.
    Wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Człowiek, który przez całe swoje życie kochał siatkówkę. Przyjaźnił się z Hubertem Jerzym Wagnerem. Kibicował akademikom, którzy zdobywali tytuły mistrzów Polski, ale był z nimi także gdy walczyli o powrót do tych najwyższych tytułów. Witał Mistrzów Świata kwiatami. Doceniał wysiłek każdego z nas, dziękował za kibicowanie w odległych zakątkach Polski. Ale też potrafił zwrócić nam uwagę żebyśmy tak nie przeklinali na meczach. Kupował czekoladki z okazji Dnia Kobiet. Zawsze serdeczny, uprzejmy, uśmiechnięty. Uwielbiał też morsować, dlatego nikogo nie dziwiło kiedy w lutym Andrzej chodził w sandałach. Poznaliśmy się pierwszy raz na wyjeździe do Rzeszowa kilkanaście lat temu, były wtedy Andrzejki. Częstował pysznym trunkiem, który miał ze sobą w pięciolitrowej butelce z kranikiem. Wierny biało-zielonym barwom do końca. Tak bardzo chciał zobaczyć nową Uranię.
    Andrzeju, miejsce tam zawsze będzie dla Ciebie.
    Odbiór.

    Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
    ZAMKNIJ
    Tagi:
    Wspomnienia odeszli Andrzej Jaświn AZS
    Karol Grosz
    więcej od tego autora

    PODZIEL SIĘ

    Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

    Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

    Zaloguj się lub wejdź przez FB

    GazetaOlsztyńska.pl
    • Koronawirus
    • Wiadomości
    • Sport
    • Olsztyn
    • Plebiscyty
    • Ogłoszenia
    • Nieruchomości
    • Motoryzacja
    • Drobne
    • Praca
    • Patronaty
    • Reklama
    • Pracuj u nas
    • Kontakt
    ul. Tracka 5
    10-364 Olsztyn
    tel: 89 539-75-20
    internet@gazetaolsztynska.pl
    Biuro reklamy internetowej
    tel: 89 539-76-29,
    tel: 89 539-76-59
    reklama@wm.pl

    Bądź na bieżąco!

    Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

    • Polityka Prywatności
    • Regulaminy
    • Kontakt
    2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B