WM.pl
7 czerwca 2025, Sobota
imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
  • 22°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Drzewa ściąć, beton skruszyć?

2023-11-14 17:00:00(ost. akt: 2023-11-14 18:31:53)
Naszego zmotoryzowanego czytelnika bardzo obruszyło zazielenienie i zabetonowanie fragmentu olsztyńskiej ulicy Curie-Skłodowskiej. Jego zdaniem to niepotrzebna fanaberia i uleganie ekoterrorystom.

Warto przeczytać

  • Idą burze. Mieszkańcy Warmii i Mazur już dostają SMS z...
  • Wojewoda warmińsko-mazurski proponuje challenge dla Sławosza
  • Osobówka zatrzymała się na torach tramwajowych

Olsztyn: nowa Curie-Skłodowskiej Zobacz więcej zdjęć. Kliknij i otwórz galerię.


Początek tej ulicy został zamknięty z uwagi na przedłużenie linii tramwajowej. Jeżeli jednak miasto nie zamknie dla ruchu ulicy 11 listopada, to teoretycznie nadal byłby możliwy dojazd do tego fragmentu Curie -Skłodowskiej i dalej Wojska Polskiego. Wydaje się jednak, że tak się stanie, zatem ruchu na tym fragmencie C-S i tak by nie było. A dzięki posadzeniu 8 grabów i położeniu chodnika ten fragment ulicy na pewno zyskał. Choć nie bardzo wiadomo dlaczego z nowego deptaka miałby korzystać ktoś poza mieszkańcami i klientami położonych tam lokali.

— Nie chodzi jednak nawet o ten dojazd, ale o pewną filozofię działania ratusza, który przekłada interesy pieszych ponad zdrowy rozsądek — uważa nasz czytelnik.

To oczywiście tylko pojedyncza opinia, ale zamknięcie tego krótkiego odcinka Curie-Skłodowskiej wywołało wiele emocji. I jak każda odważna decyzja także i ta podzieliła mieszkańców Olsztyna. Z drugiej bowiem strony ta uliczka może stać się niewielkim przedłużeniem Starego Miasta.

Jednym to się, podoba innym nie. Dlatego postanowiliśmy zapytać o to naszych czytelników.

Czy podoba ci się ten fragment Curie-Skłodowskiej?
Tak
58.76%
Nie
41.24%

Igor Hrywna







Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Olsztyn deptak mojolsztyn sonda
Igor Hrywna
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B