Podziel się:

Podziel się:

Prognoza sił i intensywności zjawisk burzowych dla Warmii i Mazur

Woj. Warmińsko-Mazurskie pozostanie w obszarze wypełniającego się obniżonego ciśnienia " YUKON ", którego centrum znajduje się na południowym-zachodzie Krajów Skandynawskich.

OMÓWIENIE SYTUACJI:

... obszar na którym możliwe są burze ...

W dniu dzisiejszym na wschodzie naszego województwa prognozowany jest wzrost niewielkiej niestabilności atmosfery ( CAPE 200 J/kg, LI -1/-2 st.C ). W kolejnych godzinach dojdzie do uaktywnienia się linii zbieżności wiatru, na którym może rozwijać się konwekcja i burze, a od południowego-zachodu w kierunku północno-wschodnim nasuwać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Na zaznaczonym obszarze objętym możliwością wystąpienia zjawisk burzowych będzie zalegała polarno-morska masa powietrza. Z powyższej opisanej sytuacji oraz niewielkiej zawartości pary wodnej w powietrzu ( PW 14 mm ) wskazują na wystąpienie słabych burz z opadami deszczu do 10 mm.

Na prognozowanym obszarze warunki kinematyczne będą znikome. Ścinanie wiatru na poziomie 6 km będzie wynosić 5-10 m/s. Przy takich parametrach burze będą przemieszczać się wolno w postaci pojedynczych komórek lub wielokomórek burzowych. W czasie występowania burz należy spodziewać się jeszcze zwiększonej prędkości wiatru do 50 km/h oraz niewielkich opadów gradu.

Burze są zjawiskiem lokalnym i mimo wydanej prognozy oraz dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją.

Ważność: od dnia 11.05.2019, godz: 12:00 do dnia 11.05.2019, godz: 18:00
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Warmińsko-Mazurski Łowca Burz
Oceń artykuł:

(0)