Gala Sportu 2015, organizowana przez samorząd województwa, to jedno z najważniejszych wydarzeń na sportowej mapie Warmii i Mazur. W czwartek (9.04) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie nagrody, wyróżnienia (i stypendia) odebrali najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze, a także organizatorzy najważniejszych imprez sportowych w regionie, najlepsze kluby i najbardziej „usportowione“ gminy. Była też nowość — statuetka Laur dla Sportu. Zajrzyj do naszej galerii!
Najpopularniejszym trenerem sportu młodzieżowego na Warmii i Mazurach w 2014 roku został, wybrany przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej” i internautów, Wojciech Sarnacki, trener judo w Gwardii Olsztyn. W plebiscycie nominowani byli także: Ireneusz Bukowiecki, Marcin Chorzelewski, trener taekwondo w klubie Start Olsztyn, Stanisław Mickiewicz, trener żeglarstwa w klubie Baza Mrągowo i Andrzej Matysiak, trener kajakarstwa w Bazie Mrągowo.
Nagrodzeni na Gali Sportu 2015
Wyróżnienia dla zawodników sportu młodzieżowego:
Lekka atletyka: Konrad Bukowiecki, Policyjny Klub Sportowy Warmia Szczytno
Żeglarstwo: Agata Barwińska, Jakub Gołębiowski, Stowarzyszenie Sportów Wodnych Iława
Siatkówka plażowa: Maciej Rudol, Aleksandra Stępień, Marta Pietroczuk, Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw-Volley Iława
Kajakarstwo: Denis Ambroziak, Martyna Lisiecka, Kayak Sport Club Olsztyn, Mateusz Kamiński, Olsztyński Klub Sportów Wodnych, Anna Puławska, Baza Mrągowo
Taekwondo: Piotr Hatowski, Akademicki Klub Sportowy przy OSW,
Żeglarstwo lodowe: Julia Szmit, Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych w Giżycku/Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego Niegocin, Sara Piasecka, Oliwia Korszun, Baza Mrągowo, Konrad Żółtowski, Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki
Kickboxing: Oliwia Rucińska, Hubert Łuniewski, Centrum Sportów Walki Champion Lubawa, Karolina Lewalska, Klub Sportowy Zamek Kurzętnik
Łyżwiarstwo szybkie: Adrian Wielgat, Orzeł Elbląg
Szachy: Igor Janik, Start Elbląg
Karate: Julia Kędzierska, Kyokushin Szczytno, Angelika Rejterada, Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin
Aquathlon: Magdalena Mielnik, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn
Wyróżnienie dla klubów najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego:
AZS UWM Olsztyn, Baza Mrągowo, Orzeł Elbląg, Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg, Kayak Sport Club Olsztyn, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy WARMIA Lidzbark Warmiński
Stypendia i nagrody pieniężne:
Lekka atletyka: Kacper Kozłowski, Karol Zalewski, AZS UWM Olsztyn, Konrad Bukowiecki, Policyjny Klub Sportowy Warmia Szczytno
Kolarstwo: Anna Harkowska, Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury
Żeglarstwo: Agata Barwińska, Stowarzyszenie Sportów Wodnych Iława
Kajakarstwo: Anna Puławska, Baza Mrągowo, Martyna Lisiecka, Denis Ambroziak, Kayak Sport Club Olsztyn, Mateusz Kamiński, Tomasz Barniak, Olsztyński Klub Sportów Wodnych, Małgorzata Puławska, Baza Mrągowo
Siatkówka plażowa: Aleksandra Stępień, Marta Pietroczuk, Maciej Rudol, Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw-Volley Iława
Aquathlon: Magdalena Mielnik, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn
Judo: Maciej Sarnacki, Gwardia Olsztyn
Kolarstwo: Szymon Rekita: Warmia Biskupiec
Boks: Rafał Staszewski, Kontra Elbląg
Taekwondo olimpijskie: Gabriela Wierzbicka, AZS UWM Olsztyn
Short track: Sebastian Kłosiński, Weronika Surowiec, Orzeł Elbląg
Łyżwiarstwo szybkie: Marcin Bachanek, Viking Elbląg, Adrian Wielgat, Orzeł Elbląg
Podnoszenie ciężarów: Krystian Augustyniak, Nida Nidzica
Pływanie: Joanna Zachoszcz, AZS UWM Olsztyn
Tenis stołowy: Michał Korycki, Ostródzianka Ostróda
Wioślarstwo: Patryk Przekopski, UKS MOS Ełk
Nagrody za wysokie wyniki sportowe w 2014:
Żeglarstwo lodowe: Karol Jabłoński, Baza Mrągowo, Michał Burczyński, AZS UWM Olsztyn
Karate kyokushin: Gerard Will, Szczycieński Klub Kyokushin Karate
Taniec sportowy: Jakub Gręda, TAN Nidzica
Wushu: Beata Engel, Shaolin Olsztyn
Taekwondo ITF: Anna Dąbrowska, Barbara Pirogowicz, Start Olsztyn
Karate shotokan: Patrycja Grześkowiak, A.K. Andrex Elbląg
Nagrody dla trenerów, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w 2014:
Ireneusz Bukowiecki, trener lekkiej atletyki w rzutach w Policyjnym Klubie Sportowym Warmia Szczytno
Mieczysław Pietroczuk, trener siatkówki w klubie Zryw-Volley Iława
Wojciech Janusz, trener żeglarstwa w Stowarzyszeniu Sportów Wodnych Iława
Tomasz Mendelski, trener kajakarstwa w Kayak Sport Club Olsztyn
Stanisław Mickiewicz, trener żeglarstwa i żeglarstwa lodowego w klubie Baza Mrągowo
Andrzej Matysiak, trener kajakarstwa w klubie Baza Mrągowo
Andrzej Kamiński, trener kajakarstwa w Olsztyńskim Klubie Sportów Wodnych
Zbigniew Kozłowski, trener lekkiej atletyki w AZS UWM Olsztyn
Tomasz Dunalski, trener taekwondo ITF w Start Olsztyn
Roman Lichacz, trener wushu w Shaolin Olsztyn
Rafał Ziółkowski, trener tańca sportowego w TAN Nidzica
Jan Zamojcin, trener karate shotokan w A.K. Andrex Elbląg
Nagrody dla trenerów i innych osób wyróżniającym się osiągnięciami sportowymi na rzecz rozwoju sportu w regionie:
Kazimierz Nikin, trener kajakarstwa
Dariusz Jaskulski, trener kolarstwa
Piotr Zembrzuski, trener karate kyokushin
Laur dla Sportu:
sportowe odkrycie roku województwa: Konrad Bukowiecki
trener roku sportu młodzieżowego województwa: Ireneusz Bukowiecki
sportowiec roku województwa: Maciej Rudol
Wyróżnienie:
Wacław Olszewski, burmistrz Olecka, Stowarzyszenie Europejskich Stolic Sportu przyznało Olecku — do tej pory jedynemu miastu w Polsce — tytuł Europejskiego Miasta Sportu
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
iii #1709942 | 79.83.*.* 10 kwi 2015 19:57
brawa dla osób które przyznawały te stypendia. w regulaminie jest jasno napisane że stypendia są otrzymują zawodnicy uprawiający DYSCYPLINĘ OLIMPIJSKĄ
! odpowiedz na ten komentarz
Ja #1711574 | 213.73.*.* 13 kwi 2015 15:04
Magdalena Mielnik otrzymała stypendium za wynik w triathlonie, za wynik w aquathlonie (dyscyplina nieolimpijska) otrzymała nagrodę
! odpowiedz na ten komentarz