Idioci roku 2007- brązowy medal dla Polki

2008-01-04 00:00:00

Prestiżowy dziennik The Washington Post co roku przyznaje „wyróżnienia” w kategorii idioty roku. Brązowy medal za największy wygłup minionego roku otrzymała Rzecznik Praw Dziecka, Ewa Sowińska.

Czytelnicy „The Washington Post” przyznali Sowińskiej 3 miejsce za stwierdzenie, że torebka noszona przez jednego z Teletubisiów- Tinky’ego Winky’ego pozwala wysnuć przypuszczenie, że mamy tu do czynienia z homoseksualną propagandą. Innymi słowy: Tiny Winky jest gejem. Rzecznik Praw Dziecka stwierdziła, że w tej sprawie należy wszcząć dochodzenie.

Sowińską wyprzedzili jedynie Matt Wilkinson- chłopak z Portland w stanie Oregon (USA), który chcąc zaimponować wybrance swojego serca, wsadził sobie do ust… grzechotnika. Konkurs wygrał natomiast Roy L. Pearson z Waszyngtonu. Przedstawiciel prawa zaskarżył jedną z pralni na 54 miliony dolarów za… zgubienie pary spodni.

Warto dodać, że Rzecznik Praw Dziecka był jedyną osoba spoza USA, która stanęła na podium. „Po kilku dniach międzynarodowych kpin (Sowińska) została zmuszona do rezygnacji ze swoich planów, lecz jej brązowy medal na zawsze pozostanie lśniącym momentem w polskiej historii”- napisał w uzasadnieniu werdyktu Emil Steiner- prowadzący rubrykę OFF/beat i jednocześnie sędzia w konkursie.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.