Tragedia w Lizbonie. Policja ustaliła tożsamość wszystkich ofiar
2025-09-05 15:41:15(ost. akt: 2025-09-05 15:44:32)
Portugalska policja zidentyfikowała wszystkie ofiary śmiertelne środowego wypadku kolejki linowo-terenowej Gloria w Lizbonie, w którym zginęło 16 osób. Wśród zabitych są obywatele ośmiu państw.
Funkcjonariusze powiadomili, że zginęło pięcioro obywateli Portugalii, trzech obywateli Wielkiej Brytanii, dwóch - Kanady, dwóch - Korei Południowej, a także Szwajcarka, Francuzka, Ukrainiec oraz Amerykanin.
Niespodzianką jest brak na liście ofiar mężczyzny z Niemiec, uznawanego dotychczas za zabitego. Jego trzyletni syn został jako jeden z pierwszych wydobyty z wraku kolejki, zaś żonę, która doznała rozległych obrażeń ciała, przetransportowano do szpitala.
W czwartek do Lizbony przybyła rodzina Niemca, ale nie znalazła zwłok mężczyzny podczas identyfikacji ciał ofiar wypadku.
Dopiero wszczęte w czwartek wieczorem poszukiwania pozwoliły wykluczyć wersję o domniemanym zgonie obywatela Niemiec, podawaną przez przedstawicieli policji. Mężczyznę odnaleziono wśród rannych w stołecznym szpitalu św. Józefa.
Do wypadku kolejki Gloria doszło w środę po godz. 18 w pobliżu Placu Restauradores, położonego na lizbońskiej starówce. Pojazd wypadł z szyn na zakręcie, po czym uderzył w pobliski budynek i uległ całkowitemu zniszczeniu.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez