Reklama

Ewakuacja szkoły we Wrocławiu z powodu niewybuchu z II wojny światowej

Ponad 430 osób zostało ewakuowanych z terenu III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu po odnalezieniu niewybuchu podczas prac prowadzonych przed budynkiem szkoły.

Niebezpieczne znalezisko odkryto przy ul. Składowej. Jak poinformowało biuro prasowe wrocławskiego magistratu, był to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Po zgłoszeniu znaleziska na miejsce skierowano policję, która zabezpieczyła teren. Wezwano również patrol saperski, który ma zająć się usunięciem i neutralizacją niewybuchu.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W trosce o bezpieczeństwo ewakuowano ponad 430 osób, w tym uczniów i pracowników szkoły. Zostali oni zwolnieni do domów do czasu zakończenia działań służb.

Reklama

Odnajdywanie niewybuchów z okresu II wojny światowej wciąż zdarza się w wielu polskich miastach, szczególnie podczas prac budowlanych i ziemnych. W takich sytuacjach obowiązują ścisłe procedury bezpieczeństwa, a zabezpieczeniem i usuwaniem znalezisk zajmują się wyspecjalizowane jednostki saperskie.

Źródło: PAP / Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wm.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości