Sławomir Broniarz odpowiada na apel premiera: Potrafimy sami myśleć i decydować o sobie

2019-04-20 11:41:43 (ost. akt: 2019-04-20 11:45:16)

Podziel się:

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego odpowiedział na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego, który zwrócił się do opozycji by ta zaapelowała do szefa ZNP o zawieszenie protestu nauczycieli. Na konferencji prasowej Sławomir Broniarz odniósł się do przemówienia szefa rządu.

– Ja bym prosił pana premiera, by nie próbował nas tu urządzać i suflować rozwiązań. Związek istnieje od 114 lat. Przetrwał wojnę i potrafiliśmy sobie radzić bez premiera – stwierdził Broniarz.

– Poradzimy sobie bez podpowiedzi z kim i w jakich układach mamy funkcjonować – stwierdził – dodał szef ZNP.

Sławomir Broniarz powiedział również, że "w żadnej mierze nie może zgodzić się z panią premier Beatą Szydło, że strona związkowa się usztywniła i nie przedstawia żadnych propozycji". Stwierdził, że elastycznością nie jest rezygnacja z podwyżek. Szef ZNP przekazał także, że z prawie 15,5 tysiąca placówek około 2 tysiące przestało brać udział w strajku.


źródło: TVN24/x-news

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaznodziejka #2722454 | 83.16.*.* 25 kwi 2019 10:19

    ZNP pewnie przetrwa bez nauczycieli, gdyż po otrzymaniu ochłapów (wynagrodzenia) za kwiecień wielu wypisze się z tej hucpy pod wodzą agenta Grześka Schretyny. Wybór jest prosty albo wracasz do roboty albo bieda. Co bystrzejsi zauważyli, ze Broniarz nie negocjuje tylko ciągle patuje. Co nie przedstawi rząd to on z polecenia opozycji zaneguje. Żal mi tylko nauczycieli co niby tacy mądrzy a dali się wmanewrować w wojnę PO z PiSem. Dla jasności PO i PiS + SLD to jedno zło co wyniszcza kraj od lat jak nowotwór.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mark #2720714 | 79.187.*.* 23 kwi 2019 09:08

    stary komuch Broniarz powinien siedzieć

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz