WM.pl
14 maja 2025, środa
imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
  • 8°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Straż Przybrzeżna ratuje żeglarza i jego psa podczas huraganu Helene

2024-09-27 17:06:11(ost. akt: 2024-09-27 17:31:27)

Autor zdjęcia: USCG Southeast

Straż Przybrzeżna USA przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową podczas huraganu Helene. Mężczyzna i jego pies zostali ocaleni, gdy ich żaglówka przewróciła się w czasie sztormu u wybrzeży Florydy.

Warto przeczytać

  • Echa śmiertelnego pobicia 20-latka. W Piszu pojawi się...
  • Kontrolerzy w autobusach z kamerami?
  • Osiem lat zasłużonej służby
W czwartek Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych uratowała mężczyznę i jego psa, których żaglówka przewróciła się podczas gwałtownej burzy spowodowanej przez huragan Helene. Do zdarzenia doszło około 25 mil od wyspy Sanibel, gdy żaglówka zaczęła nabierać wodę, zmuszając żeglarza do natychmiastowego wezwania pomocy.

Załoga śmigłowca ze stacji lotniczej USCG Clearwater natychmiast ruszyła na ratunek. Zdjęcie z miejsca akcji przedstawia mężczyznę i jego psa w kamizelkach ratunkowych, gdy ekipa Straży Przybrzeżnej zbliża się do miejsca zdarzenia. Szybka reakcja pozwoliła ocalić obie ofiary – zarówno człowieka, jak i jego wiernego towarzysza.

Huragan Helene uderzył w Big Bend na Florydzie jako burza kategorii 4 w czwartek wieczorem, zaledwie kilka godzin po akcji ratunkowej, przynosząc zagrażające życiu fale sztormowe, silne wiatry i ulewne deszcze do regionu. Poruszając się w głąb lądu, kategoria Helene została zdegradowana do burzy tropikalnej. Jest to czwarty huragan, który dotarł do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej w tym roku.


Żródło: ABC News, USA Today

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Straż Przybrzeżna huragan Helenę pies akcja ratunkowa Floryda
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B