Ojciec skazany za opublikowanie w internecie zdjęcia dziecka

2017-04-14 20:03:12 (ost. akt: 2017-04-14 20:05:54)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Warszawa. Ojciec został skazany prawomocnym wyrokiem za umieszczenie w internecie zdjęcia nagiego syna. Jest to pierwszy tego typu wyrok w Polsce skazujący za tak zwany parental trolling, czyli ośmieszanie dziecka w sieci.

Zdjęcia zauważyła matka dziecka, gdy jeszcze śledziła profil internetowy byłego partnera i ojca swojego dwuletniego wówczas synka. Gdy zobaczyła pewne zdjęcie, ugięły się pod nią nogi.

- Na zdjęciu jest mój syn, zupełnie nago. Zdjęcie było zrobione w okolicznościach, kiedy było bardzo gorąco, stąd jest nago. Trzyma się za penisa, a w drugiej ręce ma piwo lub butelkę po piwie - mówiła pani Katarzyna.

Pani Katarzyna powiadomiła policję i sprawa trafiła do sądu - opowiada reprezentujący ją adwokat Adam Baworowski.

- Akt oskarżenia do sądu skierowała prokuratura z artykułu Kodeksu karnego, który mówi o tym, że nie można rozpowszechniać zdjęcia nagiej osoby bez jej zgody - poinformował adwokat Adam Baworowski, specjalista spraw Internetu.

Teraz, po 4 latach batalii sądowej, w sprawie zapadł prawomocny wyrok skazujący mężczyznę. - Została wymierzona w efekcie kara 3 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania kontrolowanej pracy na cele społeczne - wyjaśniła Joanna Zaremba, rzeczniczka prasowa ds. karnych Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.


źródło: TVN 24/ x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2223614 | 192.193.*.* 14 kwi 2017 20:41

    co za kretyn z tego typa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz