Rodzice małych odkrywców: czy wiecie dlaczego warto mieć kota na punkcie mleka?

2019-08-28 10:21:23 (ost. akt: 2019-08-28 12:46:21)

Podziel się:

Konferencja w ramach programu "Mamy kota na punkcie mleka", przyniosła wiele ciekawych informacji.

O ważnej roli mleka dla rozwoju dziecka i mocnych kości, mogliśmy usłyszeć na konferencji prasowej, która odbyła się w ramach programu "Mamy kota na punkcie mleka" w Warszawie.

W panelu dyskusyjnym wzięła udział między innymi ekspert programu dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska - specjalista pediatrii i alergologii, która podkreśliła znaczącą rolę mleka w rozwoju dziecka.
https://m.wm.pl/2019/08/orig/dr-kot-573266.jpg
Za chwilę skończą się wakacje i rozpocznie się rok szkolny. Trzeba będzie przypomnieć sobie o tabliczce mnożenia i ortografii, które łatwiej powtarza się w gronie kolegów i koleżanek, powracających w szkolne ławy z letniego wypoczynku. Nowy rok szkolny to również powrót do stałego rytmu dnia takiego jak: pobudka, szkoła, udział w zajęciach dodatkowych i powrót do domu. Wraca także rutyna spożywania posiłków.

O dobry początek dnia i kondycję w szkole zadba porządne, pierwsze śniadanie, które powinno być zjedzone w ciągu 30 minut po pobudce. Dzięki temu Wasza pociecha będzie miała energię do nauki i otrzyma niezbędne składniki odżywcze jak: białka, tłuszcze, węglowodany. Na dobry start każdego dnia znakomicie nadaje się owsianka na mleku z owocami sezonowymi lub kanapki z białym lub żółtym serem, z dodatkiem warzyw. W ten sposób młody organizm otrzyma witaminy A, D, E, K, witaminy z grupy B oraz magnez niezbędny do koncentracji. Ponadto posiłek z dodatkiem produktów mlecznych dostarcza łatwostrawnego białka, które stanowi podstawowy materiał budulcowy. Masz problem z przekonaniem dziecka do śniadania?

A Ty, czy nie zamieniasz śniadania na kawę? Dziecko to świetny obserwator, dla którego rodzic stanowi pierwszy wzór do naśladowania. Jeżeli rezygnujesz z najważniejszego posiłku dnia, nie dziw się, że ono robi to samo. Dlatego też tak ważne jest wspólne spożywanie potraw. Niech twoja pociecha sama dokonuje wyboru produktów podczas robienia zakupów. To świetna okazja żeby porozmawiać o produktach zdrowych i mniej zdrowych oraz przygotować śniadanie według własnego pomysłu. Posiłki nie muszą być monotonne, warto postawić na urozmaicenie. Kanapki można udekorować kolorowymi warzywami, a biały jogurt lub serek, owocami lata.

Mamy kota na punkcie mleka


Więcej o roli mleka i produktów mlecznych, o zdrowych nawykach żywieniowych można dowiedzieć się w programie edukacyjno – promocyjnym „Mamy kota na punkcie mleka”, który powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych. Projekt trwa przez cały 2019 rok, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Dzięki tej inicjatywie, podjętej przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a finansowanej z Funduszu Promocji Mleka, dzieci klas I-III mają okazję poprzez zabawę dowiedzieć się o wartościach mleka i produktów mlecznych oraz korzyściach z nich płynących. Jadłospis wzbogacony w artykuły mleczarskie wzmacnia układ kostny i odpornościowy dziecka. Wpływa także na jego samopoczucie oraz polepsza koncentrację i zdolność uczenia się, co następnie przekłada się na dobre wyniki w szkole.

Każda placówka, która zgłosi się do programu zyskuje: materiały edukacyjne oraz gadżety (do wyczerpania zapasów), możliwość udziału w konkursach, świadomych uczniów bogatych w wiedzę nt. zdrowych nawyków żywieniowych oraz cieszących się wielką popularnością wśród dzieci mlecznych spotkań z kotem Mleczysławem lub Mleczną Kitą, jak również wiele innych atrakcji.
Chcesz dołączyć do programu? Wystarczy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl z zakładki dołącz do nas, wypełnić ją i odesłać na e-mail: promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB