Reklama

Modlitwa, solidarność, obecność. Msza o zdrowie ks. Olszewskiego

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, o godz. 11.00 w Warszawie w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zdrowia ks. Michała Olszewskiego.

Po zakończeniu Eucharystii zbierane będą kartki i pocztówki ze słowami wsparcia, które mają zostać przekazane duchownemu. Organizatorzy zachęcają wiernych do osobistego udziału w Mszy oraz do przyniesienia krótkich wiadomości z wyrazami solidarności.

„Okaż wsparcie, przyjdź! Przynieś ze sobą kartę pocztową ze słowami wsparcia dla księdza Michała” – apelują Solidarni 2010, zapraszając do wspólnej modlitwy i obecności.

Siedem miesięcy w areszcie

Ks. Michał Olszewski przez siedem miesięcy przebywał w areszcie tymczasowym w związku ze śledztwem dotyczącym domniemanych nieprawidłowości w funkcjonowaniu Funduszu Sprawiedliwości. Po opuszczeniu aresztu duchowny zmagał się z zespołem stresu pourazowego, co – jak podkreślają organizatorzy – czyni intencję Mszy szczególnie aktualną.

Reklama

Msza w archikatedrze ma być wyrazem duchowego wsparcia oraz solidarności z kapłanem.

Źródło: Media
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wm.pl




Reklama