Reklama

Pielgrzymka Maronitów

W Syrii odbyła się pielgrzymka licząca osiemdziesiąt tamtejszych katolików obrządku maronickiego do sanktuarium świętego Marona położonego w wiosce Brad. Pielgrzymka zakończyła się Mszą świętą - pierwszą od 15 lat w tym miejscu, odprawioną przez Ghandhiego Mahanna.

Oprócz sanktuarium św. Marona, pielgrzymi odwiedzili także znajdujące się niedaleko sanktuarium ruiny kościoła pod wezwaniem św. Szymona Słupnika oraz  ulokowaną w grocie kaplicę powstałą na pamiątkę faktu iż ongiś jaskinię tę zamieszkiwał pustelnik Toufic Ajib.

Reklama

Maronici są katolikami odprawiającymi msze we wschodnim starodawnym rycie maronickim, w języku aramejskim. Zamieszkują przede wszystkim tereny Syrii i Libanu. Posiadają pełną jedność z Watykanem. Powyższe wydarzenie ilustruje, jak ważne są potrzeby duchowe dla społeczności katolickiej Bliskiego Wschodu, nawet jeśli utrudniają je trwające tam zbrojne konflikty.

 

Źródło: Catholic News Agency, Mass celebrated again at ancient St. Maron’s Shrine in Syria after 15-year silence, https://www.catholicnewsagency.com/news/267641/maronite-church-in-syria-celebrates-mass-at-ancient-shrine-of-st-maron-after-15-years-of-silen
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wm.pl




Reklama