W Syrii odbyła się pielgrzymka licząca osiemdziesiąt tamtejszych katolików obrządku maronickiego do sanktuarium świętego Marona położonego w wiosce Brad. Pielgrzymka zakończyła się Mszą świętą - pierwszą od 15 lat w tym miejscu, odprawioną przez Ghandhiego Mahanna.
Oprócz sanktuarium św. Marona, pielgrzymi odwiedzili także znajdujące się niedaleko sanktuarium ruiny kościoła pod wezwaniem św. Szymona Słupnika oraz ulokowaną w grocie kaplicę powstałą na pamiątkę faktu iż ongiś jaskinię tę zamieszkiwał pustelnik Toufic Ajib.
Maronici są katolikami odprawiającymi msze we wschodnim starodawnym rycie maronickim, w języku aramejskim. Zamieszkują przede wszystkim tereny Syrii i Libanu. Posiadają pełną jedność z Watykanem. Powyższe wydarzenie ilustruje, jak ważne są potrzeby duchowe dla społeczności katolickiej Bliskiego Wschodu, nawet jeśli utrudniają je trwające tam zbrojne konflikty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze