Reklama

Utrudnienia na kolei. Wielogodzinne utrudnienia w ruchu pociągów

15/01/2025 09:03

Pogoda poprawiła się na tyle, że można przywracać ruch na szlakach kolejowych - poinformowały w środę PKP PLK. Dodały, że najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów są na połączeniach z Warszawy do Łodzi, Lublina i Gdańska. W nocy z powodu gołoledzi opóźnione były 573 pociągi.

"Sytuacja pogodowa poprawia się, kolej w całej Polsce wraca na coraz mniej oblodzone tory. Nasze służby oczyszczają sieci trakcyjne, przecierają szlaki" - przekazała spółka we wpisie na platformie "X".

Jak wskazało PKP PLK, najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów występują na połączeniach Warszawa - Łódź, Warszawa - Lublin i Warszawa - Gdańsk. W ciągu minionej nocy opóźnione były 573 pociągi pasażerskie, łącznie o niemal 17 tys. minut.

Przyczyną trudności w utrzymaniu ruchu były marznące opady i gołoledź, które doprowadziły do oblodzenia trakcji.

Przewoźnik radzi, by pasażerowie sprawdzali aktualne informacje pod adresem http://portalpasazera.pl

PAP
Reklama

Reklama

Wideo wm.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości