Reklama

Zderzenie pociągów w samym centrum Warszawy. Są ranni!

Dwa pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej zderzyły się w poniedziałek wieczorem na stacji Warszawa Śródmieście WKD. Jedna z jednostek najechała na drugi skład. Są osoby poszkodowane, a ruch na kluczowym odcinku został wstrzymany, co oznacza poważne utrudnienia dla pasażerów dojeżdżających do centrum stolicy.

Do wypadku doszło około 18:05. Najechanie na skład na peronie

Zdarzenie miało miejsce około godziny 18:05 na stacji Warszawa Śródmieście WKD. Rzecznik WKD, Krzysztof Kulesza, potwierdził, że jeden pociąg najechał na drugi. W wypadku brały udział składy o numerach 230 i 1105. 

Cztery osoby poszkodowane. Dwie trafiły do szpitala

Służby informowały, że dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Kolejnym dwóm pasażerom ratownicy udzielali pomocy na miejscu. Akcja służb i czynności wyjaśniające trwały, a przyczyny wypadku były ustalane. 

Ruch wstrzymany między Śródmieściem a Komorowem

Po kolizji stacja Warszawa Śródmieście WKD została całkowicie zablokowana. Wstrzymano kursowanie pociągów na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów, co natychmiast przełożyło się na duże utrudnienia w dojazdach. 

Reklama

Zmiany w kursowaniu: pociągi zawracają w Komorowie

W komunikatach przekazywano, że do czasu awaryjnego usunięcia uszkodzonych składów zamknięty pozostaje tor nr 2 na odcinku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD. Pociągi jadące z Grodziska Mazowieckiego i Milanówka miały kończyć trasę w Komorowie i tam zawracać. Pasażerom zalecono śledzenie bieżących informacji o zmianach w ruchu. 

Co było przyczyną zderzenia?

Na etapie pierwszych informacji nie podawano jednoznacznej przyczyny. Podkreślano, że okoliczności badają służby, a wstępnie brano pod uwagę m.in. awarię lub błąd ludzki. 

Reklama

red.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/12/2025 20:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wm.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości