Elbląskie kluby sportowe

2024-03-10 23:10:23 (ost. akt: 2024-03-10 23:11:07) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Potrafisz wymienić wszystkie kluby sportowe z Elbląga? Jeśli nie, to skorzystaj z naszej ściągawki. Po zapoznaniu się z nią poznasz cztery kluby z tego miasta. Dwa z nich związane są z piłką nożną, a dwa z piłką ręczną. Jaka jest ich historia? Jakimi sukcesami mogą się pochwalić? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Olimpia Elbląg


Pierwsze wzmianki o Olimpii sięgają 1945 roku. To właśnie wtedy ludność powracająca do Elbląga powołała do życia nowy klub, który przyjął nazwę MKS Syrena. Równocześnie powołano do życia też inną drużynę - Olympię, a zaraz potem KS Stocznię.

Losy tych dwóch zespołów przeplatały się ze sobą przez kolejne lata. Kilkakrotnie zmieniały one jeszcze swoje nazwy, żeby w końcu połączyć swoje siły, jako Olimpia. Doszło do tego na przełomie 1959 i 1960 roku.

Obecnie pełna nazwa klubu brzmi Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg. Występuje w rozgrywkach 2. ligi. Wyniki na żywo można sprawdzać w serwisie sportowym BET.pl. Dodatkowo publikowane są tam kody promocyjny, dające możliwość śledzenia online z wielu wydarzeń sportowych.

Olimpia posiada też drugą drużynę, która rywalizuje w 4. lidze. Klub prowadzi też szkolenie dzieci i młodzieży w Akademii. Trenują tam zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Największym sukcesem klubu był wywalczony w sezonie 2010/2011 awans do 1. ligi. Nie była to jednak zbyt długa przygoda, ponieważ zakończyła się po roku. Czy Olimpii uda się tam jeszcze kiedyś powrócić?

Concordia Elbląg


Drugą siłą w Elblągu, jeśli chodzi o kluby sportowe, jest Concordia. Początki tego klubu sięgają 1987 roku. Wówczas czterech pasjonatów futbolu postanowiło powołać do życia nową drużynę. Została ona zgłoszona do Elbląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Klub swoją piłkarską przygodę rozpoczął od rozgrywek w klasie D. W miarę szybko udało się jednak awansować trzy poziomy wyżej, czyli do A-klasy. Concordia występowała tam do końca sezonu 2002/2003.

Kolejne lata to kolejne awanse. Najpierw do ligi okręgowej, a następnie do czwartej i trzeciej ligi. Wisienką na torcie była wywalczona w sezonie 2011/2012 promocja do 2. ligi. Concordia grała tam przez dwa sezony.

Obecnie pełna nazwa klubu brzmi Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg. Drużyna seniorów występuje obecnie w rozgrywkach 3. ligi (grupa I). Oprócz niej znajdziemy tu też kilka grup dziecięcych i młodzieżowych - od skrzatów, poprzez żaków i trampkarzy, aż po juniorów.

Silvant Handball Elbląg


W Elblągu przez wiele lat funkcjonował też klub KPR, zrzeszając wokół siebie piłkarzy ręcznych. Zła sytuacja finansowa sprawiła jednak, że jego działalność została zawieszona i drużyna nie przystąpiła do kolejnych rozgrywek. Na szczęście przerwa trwała tylko rok.

Z pomocą przyszło grono oddanych sympatyków, którzy postanowili reaktywować drużynę seniorów pod nazwą Silvant Handball. Trzon zespołu stanowią byli zawodnicy KPR. Obecnie występują w rozgrywkach 2. ligi, ale plany mają dużo bardziej ambitne.

EKS Start Elbląg


W Elblągu działa też drugi klub związany ze szczypiorniakiem. Jest nim EKS Start, występujący w ORLEN Superlidze Kobiet. Drużyna wywalczyła awans na najwyższy poziom rozgrywkowy w poprzednim sezonie.
Historia klubu sięga 1953 roku. Na początku działał pod nazwą SKS TE Elbląg. Wynikało to głównie z faktu, iż zawodniczki grające w zespole były najczęściej uczennicami miejscowego Technikum Ekonomicznego. Amatorskie początki przerodziły się z czasem w profesjonalizm, czego efekty możemy oglądać dzisiaj na hali przy ul. Grunwaldzkiej 135.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB