WM.pl
27 września 2025, Sobota
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
  • 15°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Hamas potwierdza śmierć swojego dowódcy wojskowego

2025-08-31 16:03:24(ost. akt: 2025-08-31 16:07:04)

Autor zdjęcia: Żołnierz Al-Qassam, skrzydła zbrojnego Hamasu, fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Warto przeczytać

  • Widocznie Pan Bóg potrzebował wojownika
  • Modernizacja torów i nowe połączenia. Nadzieja dla pasażerów...
  • Szpitale przyszłości pod lupą ekspertów – konferencja Hospital...
Palestyńska organizacja Hamas potwierdziła w sobotę śmierć swojego dowódcy wojskowego w Strefie Gazy – Mohammada Sinwara. Informacja pojawia się kilka miesięcy po tym, jak Izrael ogłosił jego śmierć w maju podczas ataku.

W oświadczeniu Hamas nie podał szczegółów okoliczności śmierci Sinwara. Opublikowano jednak zdjęcia, na których widać go wraz z innymi przywódcami grupy, określając ich mianem „męczenników”.

Mohammad Sinwar był młodszym bratem Jahji Sinwara, przywódcy Hamasu, współorganizatora ataku na Izrael z 7 października 2023 roku. Jahja Sinwar został zabity przez Izrael rok później. Po jego śmierci dowództwo w organizacji objął właśnie Mohammad.

Według agencji Reuters, potwierdzenie śmierci Mohammada Sinwara oznacza, że jego bliski współpracownik Izz al-Din Haddad, dotychczas kierujący operacjami w północnej Gazie, przejmie dowodzenie nad całym zbrojnym skrzydłem Hamasu w enklawie.

Izraelskie siły zbrojne (IDF) już w czerwcu informowały o zabiciu Sinwara, określając go mianem ostatniego lidera Hamasu w Strefie Gazy. Jego ciało odnaleziono w maju i poddano identyfikacji w Izraelu. Według IDF został znaleziony w podziemnym centrum dowodzenia, zlokalizowanym w pobliżu Europejskiego Szpitala w Chan Junus.

PAP, opr. tom

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Hamas dowódca Palestyna Izrael
Paweł Tomkiewicz
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B