Zełenski: rozszerzymy zasięg ataków w głębi Rosji
2025-10-27 17:58:54(ost. akt: 2025-10-27 18:04:55)
Ukraina rozszerzy zasięg geograficzny ataków na cele w głębi Rosji z zastosowaniem własnej broni dalekiego zasięgu – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski po naradzie sztabowej w poniedziałek.
Rosyjski sektor naftowy płaci już odczuwalną cenę za wojnę i zapłaci jeszcze większą – ostrzegł po spotkaniu z udziałem kierownictwa politycznego i dowództwa wojskowego. Tym razem – jak podkreślił – uczestniczyli w nim także producenci broni.
„Głównym tematem były nasze możliwości prowadzenia dalekosiężnych akcji przeciwko Rosji. (…) Przeanalizowaliśmy skuteczność naszych uderzeń dalekiego zasięgu w określonym okresie oraz osiągnięte rezultaty. Rosyjski sektor rafinacji ropy już płaci odczuwalną cenę za wojnę – i zapłaci jeszcze większą” – napisał na portalach społecznościowych.
Na naradzie „wyznaczono zadania dotyczące rozszerzenia geograficznego zasięgu stosowania naszej broni dalekiego zasięgu” – powiedział Zełenski.
Poinformował, że władze w Kijowie pracują z producentami nad długoterminowymi kontraktami. „Okres trzyletni pozwala producentom lepiej planować wykorzystanie niezbędnych zasobów i zwiększać skalę dostaw dla wojska. Liczba takich zawartych kontraktów będzie większa” – zaznaczył.
Prezydent powiadomił, że wysłuchał raportów na temat rosyjskich ataków na infrastrukturę i obiekty energetyczne. Przekazał, że o ich obronie rozmawia z partnerami zagranicznymi. „Niezbędne systemy są dostępne u partnerów i ważne jest, by ukraińska dyplomacja aktywniej przygotowywała odpowiednie decyzje” – oświadczył Zełenski.
PAP/red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez