MSWiA próbuje przejąć kontrolę nad fundacją Obywateli RP

2018-05-23 12:51:13 (ost. akt: 2018-05-23 12:59:37)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Warszawa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło wniosek do sądu o zawieszenie obecnego zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP. Fundacja ta znana jest z publicznych protestów przeciw decyzjom prezydenta Dudy oraz przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości. MSWiA chce ustanowienia zarządu przymusowego w Fundacji, a w uzasadnieniu argumentuje, że działacze stowarzyszenia Obywatele RP nawołują do łamania prawa i znieważają organy władzy wykonawczej, w tym prezydenta.

- Zarząd Fundacji Wolni Obywatele RP jako organ statutowy fundacji nie wzywał do popełnienia żadnych przestępstw, wykroczeń. Nie wzywał do łamania prawa. Nie łamał przepisów prawa. Wszystkie te rzeczy, które są w piśmie MSWiA, dotyczą działań ruchu Obywatele RP. To są dwie różne rzeczy. To jest oczywiście wniosek zmierzający do tego, żeby nas zlikwidować. Chociaż nie wiem, czy ktokolwiek w MSWiA szczerze na to liczy – powiedział Paweł Kasprzyk, lider ruchu Obywatele RP.

Ryszard Kalisz, były szef MSWiA, stwierdził, że są to działania represyjne. - Minister Brudziński nigdy nie zdecydowałby się na ten ruch, gdyby nie miał poparcia a nawet być może inspiracji Jarosława Kaczyńskiego. To nie mogło się odbyć bez akceptacji lidera PiS – uważa Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Źródło: TVN24/ x-newsKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. man #2506511 | 79.187.*.* 23 maj 2018 15:31

    UBywatele banda starych komuchów !!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz