Selfie z trybun i memy ze zdjęciami z meczu będą zabronione?

2018-09-06 21:10:59 (ost. akt: 2018-09-06 21:14:30)

Podziel się:

Do więzienia za selfie z trybun lub memy ze zdjęciami z meczu? Ten czarny scenariusz wcale nie musi być mrzonką. Według nowych przepisów o prawie autorskim, które mogą wejść w życie w Europie, wyżej wymienione działania staną się nielegalne.

Jak podaje dziennik "AS", Unia Europejska chce zaostrzyć przepisy, dotyczące walki z piractwem w Internecie. Największe kontrowersje wzbudza artykuł 12a nowego projektu ustawy. Mówi on, że "tylko organizator będzie miał prawo do nagrywania, publikowania, przetwarzania i dzielenia się nagraniami i zdjęciami z danego wydarzenia".

Wydawać by się mogło, że podpunkt ten dotyczyć będzie przede wszystkim mediów, które emitują sygnał na żywo. Wariant pesymistyczny zakłada jednak, że Unia pójdzie o krok dalej i zakaże jakichkolwiek publikacji i nagrań, jeżeli nie dostało się na nie wyraźnej zgody organizatora. Oznacza to, że nawet popularne selfie na tle boiska w trakcie meczu stanie się naruszeniem praw autorskich. Głosowanie nad przyjęciem nowego projektu zaplanowano na 12 września.


źródło: Press Focus/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB