WM.pl
14 maja 2025, środa
imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
  • 8°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Rekordowa migracja netto: czy Brexit otworzył drzwi dla imigrantów?

2024-11-28 20:47:11(ost. akt: 2024-11-28 21:40:19)
Lider Partii Pracy Keir Starmer

Lider Partii Pracy Keir Starmer

Autor zdjęcia: PAP/EPA/Neil Hall

Brytyjski premier oskarżył Partię Konserwatywną o celowe zliberalizowanie polityki imigracyjnej, zarzucając jej brak działań na rzecz wypełnienia luk na rynku pracy. Według niego rekordowy poziom migracji netto ujawnia skutki nieudolnej strategii po Brexicie.

Warto przeczytać

  • Osiem lat zasłużonej służby
  • Prezydent Olsztyna podsumował swój pierwszy rok
  • Najnowsze wydanie Gazety Olsztyńskiej
Keir Starmer, lider brytyjskiej Partii Pracy, oskarżył rząd konserwatywny o wykorzystanie Brexitu do przeprowadzenia „eksperymentu otwartych granic”, donosi portal informacyjny Sky News. Dane opublikowane przez brytyjski Urząd Statystyczny (ONS) wskazują, że migracja netto w ciągu roku do czerwca 2023 r. osiągnęła 906 tys. osób, czterokrotnie więcej niż przed Brexitem w 2019 roku.

„To nie jest pech ani globalny trend. To celowa polityka, która miała zliberalizować imigrację” – powiedział Starmer podczas konferencji prasowej na Downing Street.

Nowa leaderka Partii Konserwatywnej, Kemi Badenoch, przyznała, że polityka imigracyjna stosowana przez Torysów była błędna przez wszystkie 14 lat ich urzędowania „Biorę na siebie odpowiedzialność i mówię szczerze – popełniliśmy błąd” – stwierdziła.

Keir twierdzi jednak, że błędy popełnione przez Torysów są niewybaczalne, winiąc Partię Konserwatywną również za niepodjęcie odpowiednich działań w zakresie rozwoju umiejętności Brytyjczyków czy stworzenia nowych możliwości dla młodych ludzi. „Oczywiste jest, że zdecydowana większość osób, które przybyły do ​​tego kraju, zrobiła to, aby załatać luki w naszej sile roboczej” – dodał.

W odpowiedzi na kryzys migracyjny, Starmer zapowiedział reformę tzw. systemu punktowego dla imigrantów. Firmy uzależnione od pracowników zagranicznych będą musiały również inwestować w szkolenia dla Brytyjczyków. Dodatkowo, pracodawcy łamiący przepisy wizowe mają być objęci dwuletnim zakazem zatrudniania imigrantów.

Natomiast minister spraw wewnętrznych, Yvette Cooper, ogłosiła porozumienie z Irakiem, które obejmuje wsparcie w zakresie bezpieczeństwa granic, w tym fundusze na walkę z przemytnikami, którzy organizują nielegalne przeprawy przez kanał La Manche.


Źródło: Sky News

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Brexit Wielka Brytania Keir Starmer migracja rząd konserwatywny Torysi
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B