Nieoficjalna wizyta Trumpa w Szkocji
2025-07-25 21:44:57(ost. akt: 2025-07-25 21:46:09)
Prezydent USA Donald Trump przybył w piątek wieczorem do Szkocji. Jego nieoficjalna wizyta w Wielkiej Brytanii potrwa do wtorku.
Samolot Air Force One z prezydentem USA na pokładzie wylądował na lotnisku Prestwick. Stąd amerykański przywódca uda się do ośrodka golfowego Trump Turnberry na wybrzeżu Ayrshire, które jest jego własnością.
Jak relacjonuje stacja Sky News, wokół lotniska zgromadził się tłum, aby móc przyjrzeć się lądowaniu prezydenckiego samolotu. Pojawiła się także niewielka liczba zwolenników Trumpa z amerykańskimi flagami.
Jest to pierwsza podróż Trumpa do Wielkiej Brytanii podczas jego drugiej kadencji prezydenckiej. W planach ma m.in. spotkanie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz brytyjskim premierem Keirem Starmerem.
PAP/red.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez