Uczelnia, która da Ci lepszą pracę

2017-08-21 08:00:00 (ost. akt: 2017-08-18 11:55:08) Artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pracujesz już kilka ładnych lat. Masz dobre wyniki, sporo potrafisz. Czujesz, że stać Cię na więcej: na lepsze stanowisko, ciekawsze zadania, wyższe zarobki? Pomyśl o dokształceniu się – albo na studiach, albo podyplomowo. Najlepiej w sposób wygodny dla Ciebie, nie wymagający wielkich nakładów finansowych i dający Ci pewność wysokiej jakości nauki.

Jak pokazują najnowsze badania Work Service S.A., blisko połowa Polaków nie pracuje jednak na stanowisku zgodnym z wykształceniem. Oznacza to, że na rynku pracy wygrywają ci, którzy potrafią się dostosować do jego zmiennych wymagań i uzupełniać swoje umiejętności.

Lepsze wykształcenie = lepsza praca

Jest to fakt, który jednak trzeba powtarzać. Im wyższe wykształcenie, tym większa gwarancja pracy i wyższych zarobków. Spójrz na wykres poniżej.
Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2012 roku, wynagrodzenia.pl

Osoba z wykształceniem licencjackim zarabia ponad 700 zł więcej niż absolwent szkoły średniej. Dyplom uczelni wyższej daje już ponad 1 500 zł więcej co miesiąc.

Sprawdź studia dla Ciebie i zarezerwuj wstępnie miejsce na www.rekrutacja.olsztyn.pl

Dla tegorocznych maturzystów powyższe dane mogą być jeszcze silniejszym bodźcem, aby się nadal kształcić. Dla osób, które z różnych powodów nie mogły kontynuować nauki po maturze, jest właśnie najlepszy czas, aby przemyśleć ponowne wejście na ścieżkę edukacji. Tym bardziej, że możesz wybrać naukę w wygodnym dla Ciebie trybie.
Z pomocą przychodzą studia zaoczne.

Dla kogo tryb zaoczny?

Zastanów się nad wyborem studiów zaocznych, jeśli:
Twoje możliwości finansowe są ograniczone. Paradoksalnie, studia dzienne kosztują najwięcej. Ze względu na uczestnictwo w zajęciach przez cały dzień nie masz szansy na podjęcie pełnopłatnej pracy. Natomiast musisz opłacić mieszkanie, wyżywienie, podręczniki i pomoce naukowe. Jedyne, co Ci może pomóc w tej sytuacji, to finansowanie Twojego bytu przez następne 5 lat przez rodzinę. Pytanie, czy Twoi rodzice mogą sobie na to pozwolić?

Inna sprawa, że wiele osób po osiągnięciu pełnoletności nie chce już pozostawać na utrzymaniu rodziców. Za punkt honoru przyjmuje osiągnięcie samodzielności, także finansowej. Chce wyprowadzić się z domu, żyć na własną rękę, bez wypominania. Jest to podstawowy element w budowaniu poczucia własnej wartości.

Masz już pracę, której obecnie nie chcesz porzucać. Tutaj sprawa jest oczywista. Zdobywasz cenne doświadczenie zawodowe, masz własne fundusze, a jednocześnie – chcesz zdobyć dodatkowe kompetencje, awansować, w przyszłości być może zmienić pracę na lepszą? Szukasz zatem oferty studiów, które Ci to umożliwią, a nie zabiorą zbyt wiele czasu i nie będą za dużo kosztować.


Masz rodzinę. Obecnie coraz silniejszy jest trend zwany work-life balance lub slow life. Chodzi w nim o to, aby zwolnić tempo i znajdować równowagę między pracą, życiem osobistym i swoimi pasjami. Jeśli masz rodzinę, a zwłaszcza dzieci, zależy Ci na zapewnieniu im stabilizacji finansowej. A jednocześnie chcesz spędzać z nimi czas. Szukaj zatem studiów, które wzmocnią Twoją pozycję zawodową, ale nie będą nadmiernym obciążeniem dla Twojego kontaktu z bliskimi.

Sprawdź studia dla Ciebie
i zarezerwuj wstępnie miejsce na
www.rekrutacja.olsztyn.pl

Zależy Ci na praktycznych umiejętnościach. Według badania Work Service 51% pracodawców jest zdania, że osoby wchodzące na rynek nie mają odpowiednich kompetencji. Studia zaoczne mogą mieć różnego rodzaju programy i profile. Jeśli chcesz mieć maksimum efektu w jak najkrótszym czasie, wybierz taką szkołę, która stawia na profil praktyczny. Najlepiej, aby oferta Twoich przyszłych studiów była skonsultowana z pracodawcami, a prowadzona przez praktyków biznesu.

Uczelnia Liderów – Uczelnia dla Ciebie
Ze wszystkich szkół wyższych w województwie warmińsko-mazurskim zwłaszcza jedna wyróżnia się pod względem nastawienia na profil praktyczny oraz elastyczność wobec swoich studentów. Jest to działająca w Olsztynie od 20 lat Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP z Wydziałem Zamiejscowym w Kętrzynie. Uczelnia specjalizuje się w nauczaniu na kierunkach Administracja, Ekonomia i Pedagogika.

Profil praktyczny. Władze uczelni przygotowały ofertę studiów w oparciu o dwa źródła.
Pierwsze z nich to rozmowy z największymi pracodawcami regionu, zarówno firmami prywatnymi, jak i urzędami czy instytucjami państwowymi. Uczelnia zbiera stale informacje na temat tego, na jakie stanowiska jest zapotrzebowanie, jakich pracowników i jakich kompetencji brakuje. Szybko dostosowuje swoją ofertę i program studiów do aktualnych potrzeb rynku.

Drugim źródłem informacji są opinie samych studentów. Ze względu na ich potrzeby Uczelnia stworzyła wiele specjalności i zakresów studiów podyplomowych, między innymi związanych z pracą Administratora Bezpieczeństwa Informacji, specjalisty w e-biznesie czy też specjalisty po Oligofrenopedagogice z elementami integracji sensorycznej. Szkoła ułatwia znalezienie praktyki zawodowej.

Elastyczność czasowa. Uczelni zależy na tym, aby studenci mieli pełną możliwość łączenia nauki z życiem rodzinnym i zawodowym. Dlatego zjazdy odbywają się tylko w weekendy, czyli w sobotę i niedzielę. Stosowane są aktywne metody nauczania oraz blended learning, łączący elementy tradycyjnego kształcenia z e-learningiem.

I elastyczność finansowa. Dzięki organizacji pracy uczelni i dobremu planowaniu studia na Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii należą do najtańszych w regionie. Rozumiejąc potrzeby studentów szkoła umożliwia płatności w systemie dogodnych rat. Dzięki programowi rekomendacji można uzyskać zwolnienie z płatności nawet do 6 miesięcy.
Uczelnia prowadzi atrakcyjny system stypendialny:
* dla najlepszych studentów,
* dla osób w trudnej sytuacji materialnej,
* dla osób z niepełnosprawnością – w tym wypadku studenci zamiast płacić, dostają pieniądze za studiowanie,
* na realizację zagranicznych studiów i praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+.

Rektor Uczelni dr Dariusz Człapiński wraz z Pełnomocnikiem rektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym mgr inż. Moniką Szubert-Łużpińską po raz szósty odbierają dyplom Uczelni Liderów

Gwarancją jakości studiów na Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP jest, oprócz pokoleń zadowolonych studentów, uzyskanie po raz kolejny statuetki Uczelni Liderów.
W Programie „Uczelnia Liderów” certyfikaty jakości uzyskują szkoły wyższe, które kształcą absolwentów zgodnie z potrzebami i wymogami rynku pracy, aktywnie współpracują w otoczeniem społeczno-gospodarczym, wyróżniają się innowacyjnością i nowoczesnością oferty dydaktycznej, nowatorskim podejściem do nauczania, kreatywnością, wizjonerskim stylem zarządzania praz wysoką jakością kształcenia.

Sprawdź ofertę Uczelni na www.wsiie.olsztyn.pl.

Zarezerwuj od razu miejsce na liście studentów na www.rekrutacja.olsztyn.pl