Reklama

Brzoska o 800+: powinno być ograniczone

10/03/2025 09:57

Według Rafała Brzoski program 800 plus powinien być ograniczony poprzez kryterium dochodowe. Ja na swoje dzieci nie pobieram 800 plus, bo jestem patriotą i uważam, że mi się nie należy - powiedział w rozmowie z RMF FM.

"Jeżeli 800 plus jest elementem, który pozwala wyrównać szanse społeczne, powinien być ograniczony tam, gdzie niepotrzebne jest ich wyrównywanie. Ja nie pobieram 800 plus na żadne z moich dzieci, bo jestem patriotą, uważam, że nie należy mi się" - powiedział w porannej rozmowie RMF FM Rafał Brzoska.

Jego zdaniem, konieczne byłoby wprowadzenie kryterium dochodowego właśnie po to, by pieniądze nie płynęły tam, gdzie nie są potrzebne.

"Wsparcie państwa powinno być wyłączane tam, gdzie dochody są wystarczająco duże, by każdy mógł sam zadbać o to, by jego dzieci mogły być wykształcone" - podkreślił.

Źródło: RMF FM
Reklama

Reklama

Wideo wm.pl




Reklama