Catering dietetyczny – rozwiązanie dla osób na diecie eliminacyjnej

2024-06-26 17:19:41 (ost. akt: 2024-06-26 17:20:41) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Pojęcie diety eliminacyjnej w ostatnich latach zyskuje na popularności. Powodem jest wzrost liczby osób cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe. W ich przypadku wspomniany tryb żywienia może stanowić czynnik diagnostyczny albo leczniczy. Problemem może okazać się jednak przygotowanie odpowiednich posiłków. Dowiedz się, jak pomaga dieta pudełkowa.

Catering dietetyczny – sposób na alergie lub nietolerancje pokarmowe[/b


Ból brzucha, biegunka, wymioty, a także migrenowy ból głowy, katar, uczucie zatkanego nosa czy pokrzywka skórna to tylko niektóre z licznych objawów nietolerancji lub alergii pokarmowych. Borykające się z nimi osoby czasami przez wiele lat szukają przyczyny problemu, która tymczasem tkwi w nieprawidłowym odżywianiu. Zdarza się, że wystarczy wyeliminować z codziennego jadłospisu jeden składnik, aby cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

[b]Dieta eliminacyjna – dlaczego lepiej zaufać dietetykowi?


Obecnie wiele osób ma coraz większą świadomość, że odżywianie wpływa wieloaspektowo na kondycję organizmu. Być może właśnie to jest powodem tego, że diety eliminacyjne, czyli wykluczające niektóre składniki albo produkty, zyskują na popularności i są obecnie jednymi z najpowszechniej stosowanych systemów żywienia.
Ale uwaga! Niosą one również poważne ryzyko związane z niedoborami pokarmowymi. Wbrew pozorom opracowanie odpowiedniej diety wyłączającej niektóre składniki czy produkty wcale nie jest łatwe. Z tego względu zaleca się sięganie po posiłki, nad których przygotowaniem czuwają specjaliści z zakresu dietetyki.

Catering z dostawą do domu – jakie diety eliminacyjne można znaleźć w menu?


Osobom borykającym się z alergiami czy nietolerancjami pokarmowymi z pomocą przychodzi catering z dostawą do domu. To obecnie popularny sposób, aby odżywiać się zdrowo i jednocześnie delektować się pysznymi posiłkami. Najlepsze cateringi dietetyczne, np. WygodnaDieta.pl, dbają o to, aby w ich menu znalazły się różnego rodzaju diety eliminacyjne.

Jedną z opcji jest dieta bezglutenowa skierowana do osób z nadwrażliwością na gluten. Tym, czego w niej nie znajdziesz, są produkty z pszenicą, żytem albo innymi zbożami zawierającymi gluten. Posiłki w ramach tego systemu żywienia są przygotowywane na bazie produktów mięsnych i rybnych, warzyw, owoców oraz nabiału. Jeśli nietolerancji glutenu towarzyszy nadwrażliwość na przykład na białko jaja kurzego, możesz wyeliminować z jadłospisu również nabiał. Możesz też zamówić dietę bez glutenu i bez laktozy.

Z myślą o osobach, które mają problem z tolerancją nabiału, głównie jaj kurzych, jest tworzona dieta bez nabiału. Potrawy bazują na chudym mięsie, rybach, warzywach, owocach, produktach zbożowych i roślinnych zamiennikach nabiału. Jeśli natomiast masz problem z nietolerancją białka mleka krowiego, dobrym wyborem będzie dieta bezlaktozowa. Wybierając takie rozwiązanie, każdego dnia otrzymasz zbilansowane posiłki bez tego dwucukru, które rozpieszczą podniebienie i zapewnią uczucie sytości na cały dzień.

Ile kosztuje catering dietetyczny?


Wiesz już, że w przypadku nietolerancji pokarmowej dobrym pomysłem jest sięgnięcie po dietę pudełkową. Pozostaje zatem pytanie, czy catering dietetyczny się opłaca? Oczywiście, że tak – pod warunkiem że skorzystasz z usług doświadczonej firmy. To inwestycja w Twoje zdrowie i dobre samopoczucie, więc o jakichkolwiek kompromisach nie może być mowy.

Ile kosztuje dieta pudełkowa? Wszystko zależy od tego, jakie menu wybierzesz. Pamiętaj jednak, że w cenie masz zestaw posiłków o kaloryczności dobranej do potrzeb Twojego organizmu, bez składników, które nie służą Twojemu zdrowiu. W uznanych firmach cateringowych możesz też liczyć na opiekę dietetyka. Dodatkowo oszczędzasz mnóstwo czasu na przygotowywaniu posiłków. A przecież nie od dziś wiadomo, że czas to… pieniądz.
Masz stwierdzoną alergię lub nietolerancję pokarmową? A może je podejrzewasz? Skonsultuj się więc z lekarzem i dowiedz się, które składniki czy produkty nie są dla Ciebie odpowiednie. Kiedy już będziesz to wiedzieć, kolejnym dobrym krokiem może okazać się sięgnięcie po wygodną, dopasowaną do Twoich potrzeb dietę pudełkową.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB