WM.pl
25 września 2025, Czwartek
imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
  • 13°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

Mark Brzezinski rezygnuje

2024-11-27 10:19:11(ost. akt: 2024-11-27 10:20:31)

Autor zdjęcia: @USAmbPoland/X

Mark Brzezinski poinformował, że złożył rezygnację z funkcji ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Ambasadorem będzie do 20 stycznia 2025 roku.

Warto przeczytać

  • Odzyskane Porsche 911 Carrera zatrzymane na granicy w Grzechotkach
  • Zatankował i pojechał. Policjanci chcą go przesłuchać.
  • Zapas wiedzy i inspiracji na cały rok. Na UWM trwają 23....
Ambasador poinformował, że list rezygnacyjny złożył na ręce prezydenta USA Joe Bidena. "Jestem niezmiernie wdzięczny za obdarzenie mnie zaufaniem do podjęcia tej misji" - przekazał Brzezinski w mediach społecznościowych.

Jak napisał, pełnienie funkcji ambasadora było jednym z jego życiowych marzeń, a on sam nigdy sobie nie wyobrażał, że będzie pełnił funkcję ambasadora USA w Polsce. "To przekracza wszystko, co mogłem sobie wyobrazić" - dodał. "Spędziłem trzy pełne lata w jednej z najlepszych ambasad USA" - ocenił Brzezinski.

Brzezinski zadedykował czas spędzony w Polsce jako ambasador swojej mamie, Emilie Benes Brzezinski, która zmarła 22 lipca 2022 roku, gdy pełnił służbę w Polsce. "Jej opanowanie, wytrwałość, błyskotliwość, kreatywność, duch innowacyjności i pozytywne nastawienie towarzyszyły każdej minucie każdego dnia, kiedy byłem tutaj, w Polsce" - czytamy.

Podziękował także prezydentowi Bidenowi. "Jego wiara we mnie determinowała mnie, do robienia wszystkiego, co w mojej mocy, aby sprostać jego prezydenturze" - napisał. "Jestem niezwykle zaszczycony, że mogę służyć temu prezydentowi, naprawdę wielkiemu amerykańskiemu prezydentowi" - podkreślił.

Ambasador dodał, że swoją funkcję będzie jeszcze pełnił przez 56 dni. "Będziemy dążyć do realizacji amerykańskich interesów w każdej chwili" - zapewnił Brzezinski.

Źródło: PAP


Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
Mark Brzeziński ambasador USA w Polsce USA-Polska
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B