Podpalił dwie urzędniczki GOPS. Dostał dożywocie!

2016-02-03 12:00:00 (ost. akt: 2016-02-03 13:46:19)

Autor zdjęcia: mat. TVN24/x-news

Podziel się:

Łódzki sąd skazał na dożywocie podpalacza z Makowa. Dodatkowo sąd wymierzył skazanemu karę 10 lat pozbawienia praw publicznych i 500 tys. złotych zadośćuczynienia.

W grudniu 2014 roku 62-letni mężczyzna wtargnął do gmachu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie i oblał płynem zapalającym wnętrze biura i pracujące w nim urzędniczki. Najprawdopodobniej przytrzymywał jeszcze drzwi, żeby kobiety nie mogły się ratować.

Motywem była prawdopodobnie odmowa zapewnienia mu miejsca w domu pomocy społecznej. Sprawca został zatrzymany tuż po zdarzeniu. Usłyszał później zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Łódzki sąd skazał podpalacza z Makowa w środę (3.02) na dożywocie. Dodatkowo sąd wymierzył skazanemu karę 10 lat pozbawienia praw publicznych i 500 tys. złotych zadośćuczynienia.

Po wypadku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie wprowadził zabezpieczenia dla pracowników. - Interesant dojdzie do okienka i dopiero po przedstawieniu sprawy będzie mógł dalej przejść na rozmowę czy złożenie dokumentów - mówi wójt gminy Maków Jerzy Stankiewicz.


Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB