Trzy wielkie marsze przejdą ulicami Warszawy 11 listopada

2016-11-08 08:14:43 (ost. akt: 2016-11-08 08:15:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 15 zgromadzeń publicznych, odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości państwowe z udziałem prezydenta - poinformowała szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor.

Podkreśliła, że przedstawiciele wszystkich organizatorów zadeklarowali pokojowy przebieg marszów i demonstracji. Poinformowała, że trasy dużych zgromadzeń nie krzyżują się, ani się ze sobą "nie stykają". Najwięcej uczestników zgromadzą trzy marsze, które przejdą ulicami stolicy. Według deklaracji organizatorów - Komitetu Obrony Demokracji, w marszu "KOD Niepodległości" ma wziąć udział 100 tys osób. Uczestnicy przejdą z pl. Narutowicza na Pole Mokotowskie.

Środowiska narodowe organizują Marsz Niepodległości. Tegoroczny pod hasłem "Polska bastionem Europy" rozpocznie się o godz. 14. na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy. Organizatorzy deklarują udział 50 tys. osób. Przy trasie marszu, przy pomniku gen. de Gaulle'a, nieformalna grupa Obywatele RP planuje zorganizowanie kontrpikiety.

Trzeci marsz 11 listopada organizują organizacje lewicowe i anarchistyczne, które zgłosiły na ten dzień także jeszcze jedno zgromadzenie publiczne, tym razem stacjonarne. Ponadto ulicami Warszawy przebiegną uczestnicy 27. Biegu Niepodległości. Rozpocznie się on o godz. 11.11. Odbędą się także uroczystości państwowe m.in. na pl. Piłsudskiego.


Źródło: www.kurier.pap.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB