Straż Graniczna znalazła papierosy i tytoń bez akcyzy o wartości ponad 400 tysięcy złotych

2017-07-13 19:56:52 (ost. akt: 2017-07-13 16:49:06)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Podziel się:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przeszukali dwa miejsca, w których znajdowały się papierosy i tytoń bez akcyzy. Łączna wartość przechwyconego towaru wynosiła 435 tysięcy złotych.

11 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przeszukali posesję mieszkańca gminy Sztum. W domu, drewutni i samochodzie znaleziono prawie 26 tys. paczek papierosów bez akcyzy o szacunkowej wartości 348 tys. zł oraz 57 kg krajanki tytoniowej o wartości blisko 39 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali mercedesa o wartości około 8 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Teraz 47-letni mężczyzna odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych.

W tym samym dniu prowadzono również działania w powiecie mławskim. Podobnie jak w Sztumie ujawniono nielegalne papierosy i tytoń. Mieszkaniec gminy Strzegowo przechowywał wyroby tytoniowe bez akcyzy w pomieszczeniach gospodarczych i samochodach. Łącznie ujawniono ponad 2,5 tys. paczek papierosów o wartości blisko 35 tysięcy złotych oraz prawie 20 kg krajanki tytoniowej wartej 13 tysięcy. 43-latek poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

Źródło: W-MOSG


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB