A. Duda: Wierzę, że dowiemy się, jaka była przyczyna tragedii. Można sobie zadać pytanie – dlaczego Rosjanie nie chcą oddać tego wraku?

2018-04-10 17:36:10 (ost. akt: 2018-04-10 17:37:38)

Autor zdjęcia: TVN24

Podziel się:

Kraków. - Czekam na to, aż wszystkie dowody zostaną zbadane. Cały czas wierzę, że dzięki tym dowodom dowiemy się, jaka była przyczyna tragedii smoleńskiej – powiedział Andrzej Duda po wizycie w krypcie wawelskiej, gdzie złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich – w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

- Chciałbym, aby ktoś przedstawił pełny zestaw wszystkich dowodów, jakie są w tej sprawie. Wierzę, że prędzej czy później to nastąpi i dzięki pracy prokuratorów wyjaśnienie przyczyn tej tragedii będzie możliwe – dodał prezydent.

Pytany o wrak Tupolewa Tu-154, prezydent przyznał, że jest on „najważniejszym dowodem w sprawie”. - Ciągle znajduje się on w Rosji, władze tego kraju nie chcą go oddać, co według mnie jest bezprawiem, chociażby dlatego, że jest to polska własność – ocenił Andrzej Duda.

- To jest samolot produkcji rosyjskiej, ale Polska go zakupiła i to jest polska własność. Polska własność powinna do Polski wrócić. Można sobie tylko zadawać pytanie – dlaczego Rosjanie nie chcą oddać tego wraku? – zakończył prezydent.

Źródło: TVN24/ x-news


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. beba #2482387 | 84.129.*.* 11 kwi 2018 15:40

    Robienie idiotow z Polakow!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz