Zatrucie tlenkiem węgla w przetwórni owoców w Kwidzynie. Do szpitala trafiły 73 osoby, jedna z nich jest w stanie ciężkim.
Do wypadku doszło w Zakładach Przetwórstwa owocowo - warzywnego. Strażacy dostali informację o 2.30 w nocy.
Jak mówi rzecznik powiatowej straży pożarnej Jan Chodukiewicz, po przyjeździe okazało się, że stężenie tlenku węgla w hali produkcyjnej jedenastokrotnie przekraczało dopuszczalną normę. Ewakuowano wszystkie osoby, obecne w hali i sąsiednich pomieszczeniach. Poszkodowani trafili na szpitalny oddział ratunkowy, przechodzą teraz badania lekarskie.
Trwa wietrzenie hali produkcyjnej. Strażacy znają już prawdopodobną przyczynę zatrucia. Według nich, wypadek spowodowały spaliny z wózków widłowych, którymi dowożono mrożonki. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiona produkcja.