Reklama

Komorowski pogratulował Putinowi

07/03/2012 21:14

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Obaj politycy odbyli rozmowę przez telefon.

Prezydent podkreślił, że Polska i Rosja w ostatnich latach potrafiły nawiązać dialog, który służy rozwiązywaniu spraw trudnych i budowaniu współpracy dwustronnej. Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że współpraca i dialog będą trwałym elementem w tworzeniu partnerskich relacji Federacji Rosyjskiej z Unią Europejską.

Władimir Putin wygrał niedzielne wybory prezydenckie w Rosji, zdobywając 63,6 procent głosów. Na drugim miejscu jest lider KPFR Giennadij Ziuganow z poparciem wynoszącym 17,18 procent, a na trzecim - kandydat niezależny Michaił Prochorow, na którego głosowało 7,98 procent wyborców. Na lidera Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego zagłosowało 6,22 procent Rosjan. Najmniej głosów - bo tylko 3,85 procent - zdobył lider partii Sprawiedliwa Rosja Siergiej Mironow.

Wyników wyborów nie uznało dwóch kandydatów: komunista Giennadij Ziuganow i biznesmen Michaił Prochorow.

IAR/prezydent.pl & iar wcześ./dj

Reklama

Reklama

Wideo wm.pl




Reklama