Reklama

Kto wygra? Polska czy Finlandia?

07/09/2025 20:47
Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła mecz z Finlandią w Chorzowie w identycznym składzie jak w czwartek na wyjeździe z Holandią (1:1), również w eliminacjach mistrzostw świata. Kapitan Robert Lewandowski po raz 160. występuje w kadrze.

Biało-czerwonych po raz drugi w roli selekcjonera prowadzi Jan Urban, który zadebiutował w czwartek w Rotterdamie.

Polacy mają na razie 7 pkt w grupie G eliminacji MŚ 2026, podobnie jak Finowie. Wcześniej, jeszcze pod wodzą Michała Probierza, wygrali w marcu w Warszawie z Litwą 1:0 i Maltą 2:0, a w czerwcu ulegli Finlandii w Helsinkach 1:2.

Po raz 101. występuje w reprezentacji Piotr Zieliński, a 71. spotkanie zaliczy Jan Bednarek, który latem zmienił klub i przeszedł z Southampton FC do FC Porto.

Skład Polski na mecz z Finlandią: Łukasz Skorupski - Matty Cash, Przemysław Wiśniewski, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Jakub Kamiński, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Robert Lewandowski (kapitan).

PAP, opr. tom
Reklama

Reklama

Wideo wm.pl




Reklama