Reklama

Polacy wracają do domów. Policja "w akcji"

04/11/2012 09:55

Niedziela to ostatni dzień długiego listopadowego weekendu. Policja przypomina, że na głównych trasach w kraju spodziewać się można zwiększonego ruchu samochodów.

Można się spodziewać także większej liczby patroli policji, która szczególną uwagę skieruje na najniebezpieczniejszych kierowców.Komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji zwraca uwagę, że wielu kierujących ma słudne przeświadczenie o swej świetnej technice i doświadczeniu. Nikt nie dopuszcza ewentualności że właśni jemu przydarzy się wypadek. Wojciech Radyński przestrzega też przed zbyt dużym zaufaniem w możliwości samochodu i nowoczesnych technologii. Przypomina, że wszystkie testy zderzeniowe przeprowadzane są przy prędkości nie przekraczającej 50 km/h. Najbardziej ochroni nas własna rozwaga.

Policjanci podczas weekendowych patroli drogówki zwracają uwagę także na prędkość samochodów, zapinanie pasów i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

IAR/ Mariusz Pieśniewski/zr
Reklama

Reklama

Wideo wm.pl




Reklama