Reklama

Wpływ związków zawodowych na rządzenie krajem jest zbyt mały

18/04/2012 12:45

Większość Polaków uważa, że wpływ związków zawodowych na rządzenie krajem jest zbyt mały.

Wskazuje na to najnowszy sondaż CBOS, z którego wynika również, że do związków należy 6 procent dorosłych Polaków, czyli 12 procent pracowników najemnych. 51 procent uczestników sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej uważa, że wpływ związków na rządzenie krajem jest zbyt mały.

11 procent uznało, że jest on zbyt duży, a 15 procent - że odpowiedni. 44 procent uczestników badania uznało, że działalność związków jest korzystna dla kraju. 26 procent było przeciwnego zdania. 48 procent respondentów uważa, że związki nieskutecznie bronią interesów pracowniczych. Przeciwną opinię wyraziło 29 procent ankietowanych. Przynależność do związków zawodowych zadeklarowało 6 procent ankietowanych.

Po 2 procent oświadczyło, że należy do "Solidarności" i związków zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych. Jeden procent respondentów zadeklarował przynależność do związków zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych, tyle samo należy do innych związków. Sondaż przeprowadzono w dniach 8-14 marca na reprezentacyjnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1015 osób.
IAR
Reklama

Reklama

Wideo wm.pl




Reklama