WM.pl
26 lipca 2025, Sobota
imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
  • 23°C
    Olsztyn

  • Cywilizacja
  • Rodzina
  • Biznes i ekonomia
  • Moto
  • Redakcja poleca
  • Rolnicze abc
  • Moje Mazury
  • Poczta
  • Ogłoszenia
  • Anty-defamation
  • Kongres Przyszłości
  • Europe Direct
  • Plebiscyt Sportowy
  • Krasnal.info
PODZIEL SIĘ

KAS zatrzymuje przemyt papierosów z Białorusi

2025-07-25 13:09:37(ost. akt: 2025-07-25 13:19:32)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: freepik

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w województwie mazowieckim udaremnili przemyt znacznej ilości białoruskich papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w kartonach z cebulą i burakami, w specjalnie przygotowanych podwójnych dnach. Szacunkowe straty dla budżetu państwa wynoszą blisko 7,5 miliona złotych.

Warto przeczytać

  • Krzyś zje pierwszy obiad! Przełomowy zabieg laserowy w...
  • 715 tys. osób z wypłatami w ramach renty wdowiej. Do ilu...
  • Nocny incydent na ul. Kościuszki. Sprawą zajmie się sąd
W ciągu kilku dni, funkcjonariusze mazowieckiej KAS skontrolowali trzy samochody ciężarowe na terenie Oddziału Celnego w Grójcu. Pojazdy przyjechały do Polski z Rosji, pokonując trasę przez Łotwę i Litwę.

"Zgodnie z przedstawioną deklaracją, w samochodach o litewskich numerach rejestracyjnych miała znajdować się cebula oraz buraki. W kartonach z cebulą oraz burakami, funkcjonariusze znaleźli w podwójnym dnie białoruskie papierosy bez polskich znaków akcyzy" – poinformowała rzecznik prasowy szefa KAS, asp. Justyna Pasieczyńska.

Kierowcy ciężarówek, obywatele Białorusi i Litwy, zostali przesłuchani w charakterze świadków. Twierdzili, że nie mieli wiedzy na temat przewożonej kontrabandy.
Łącznie zabezpieczono 5 milionów sztuk papierosów. Gdyby nie interwencja KAS, towar trafiłby na rynek, powodując straty dla budżetu państwa w wysokości blisko 7,5 miliona złotych


Źródło: PAP/red

Subskrybuj "Gazetę Olsztyńską" na Google News
Tagi:
przemyt papierosów Mazowieckie białoruskie papierosy kontrabanda Krajowa Administracja Skarbowa KAS
red.
więcej od tego autora

PODZIEL SIĘ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zaloguj się lub wejdź przez FB

GazetaOlsztyńska.pl
  • Koronawirus
  • Wiadomości
  • Sport
  • Olsztyn
  • Plebiscyty
  • Ogłoszenia
  • Nieruchomości
  • Motoryzacja
  • Drobne
  • Praca
  • Patronaty
  • Reklama
  • Pracuj u nas
  • Kontakt
ul. Tracka 5
10-364 Olsztyn
tel: 89 539-75-20
internet@gazetaolsztynska.pl
Biuro reklamy internetowej
tel: 89 539-76-29,
tel: 89 539-76-59
reklama@wm.pl

Bądź na bieżąco!

Najświeższe informacje przygotowane przez Redakcję zawsze na Twojej skrzynce e-mail. Zapisz się dzisiaj.

  • Polityka Prywatności
  • Regulaminy
  • Kontakt
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B