Pendolino wyposażone w defibrylatory AED Plus. Jak z nich korzystać?

2016-10-13 17:08:05 (ost. akt: 2016-10-13 17:10:10)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Banaszak

Podziel się:

Od lipca 2016 roku wszystkie składy Pendolino są wyposażone w defibrylatory AED Plus. Jak podaje PKP Intercity, urządzenie znajduje się w specjalnych skrzynkach w wagonach numer 2. Jak z niego korzystać? Sprawdź poradnik!

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego przewoźnik PKP Intercity przypomina, że od lipca w składach pociągów Pendolino w specjalnych skrzynkach znajdują się defibrylatory AED Plus. - Defibrylator jest prosty w obsłudze, wspiera i instruuje osobę udzielającą pomocy w czasie całej akcji ratowniczej. Badania naukowe potwierdzają, że użycie AED w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia przyczynia się do zwiększenia wskaźnika przeżyć nawet do 75% - mówią rzecznicy przewoźnika.Jak zapewnia PKP Intercity, wszyscy pracownicy drużyn konduktorskich odbyły ćwiczenia z obsługi defibrylatora AED Plus. Dodatkowo przynajmniej trzy razy w roku, odbywają oni szkolenia z pierwszej pomocy.


Źródło: PKP Intercity

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kebiz #2088509 | 88.156.*.* 14 paź 2016 08:07

    Pięknie, ale ... ta instrukcja jest nieco skomplikowana. Byłaby czytelniejsza, gdyby w niej ponumerowano kolejne czynności do wykonywania.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz