Moduł płatności w sklepie internetowym – dlaczego warto go wdrożyć?

2021-12-24 17:56:51 (ost. akt: 2021-12-24 17:57:39) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Moduł płatności to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością w sklepach internetowych. Ułatwia on proces realizacji płatności, sprawiając, że jest ona realizowana nie tylko szybciej, ale również pozwala na uniknięcie błędów przy zapłacie przez naszych klientów.

Moduł płatności – czym jest i jakie są zalety korzystania z niego?
Moduł płatności to specjalna wtyczka, dzięki której po wyborze towarów lub usług w sklepie internetowym wyświetlają się prawidłowe dane do przelewu, zgodnie z walutą określoną przy zapłacie. Automatycznie wypełniany jest zatem numer konta, tytuł przelewu i dane odbiorcy przelewu. To spore uproszczenie dla naszych klientów. Błyskawiczne wypełnienie poszczególnych danych do płatności w sklepie internetowym pozwala na szybsze zaksięgowanie środków ze sprzedaży, co jednocześnie skraca czas oczekiwania na dostawę produktów. Dzięki temu nasz sklep internetowy może zebrać wiele pozytywnych opinii wpływających na osiągane teraz i w przyszłości wyniki finansowe.

Skąd pobrać gotowe moduły płatności?
Gotowe moduły płatności mają w swojej ofercie agenci rozliczeniowi. Wśród nich znajdziemy m.in. eService, który cieszy się dużą popularnością w Europie Środkowej. Więcej szczegółów na temat tego, jak możemy skorzystać z gotowych modułów płatności, znajdziemy na stronie internetowej https://www.eservice.pl/.

Jak wybrać moduł płatności?
Na rynku dostępnych jest szereg modułów płatności przeznaczonych dla eCommerce. Wybierając jeden z nich, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Taki moduł płatności powinien zatem mieć certyfikat SSL oraz dysponować standardem PCI/DSS. Zyskamy dzięki temu pewność, że obronimy się przed potencjalnym atakiem hakerskim i utratą środków w związku z ich wpłatą przez klienta na zmodyfikowany przez oszustów numer konta bankowego. Równie istotna jest możliwość obsługi modułów płatności na urządzeniach przenośnych (jak smartfon lub tablet). Coraz większa grupa klientów korzysta bowiem z nich przy płatnościach. To dlatego tak bardzo ważne jest dopasowanie interfejsu modułu płatności do stron internetowych wyświetlanych na urządzeniach mobilnych. Nie można także zapomnieć o tym, że dobry moduł płatności powinien udostępniać różne formy zapłaty. Oprócz płatności przelewem tradycyjnym może to być karta płatnicza lub kredytowa, Masterpass, BLIK, portfel wielowalutowy czy też karta przedpłacona. Im więcej możliwości, tym większą grupę klientów przyciągniemy do naszego sklepu.