Grzejnik pokojowy jako stylowy i funkcjonalny element wnętrza - sprawdź nasze propozycje!

2022-11-09 10:37:38 (ost. akt: 2022-11-09 11:50:07) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Komfortowa temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych wynosi ok 20-22°C. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować sobie wnętrze na tyle ciepłe, aby czuć się w nim dobrze bez grubego swetra. Zimny nos oraz zmarznięte dłonie i stopy są sygnałem, że nasze mieszkanie nie jest wystarczająco ciepłe. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w grzejnik pokojowy, którego moc możemy regulować samodzielnie. Poniżej kilka ciekawych propozycji, które warto sprawdzić!

Jakie grzejniki warto mieć w mieszkaniu?


Grzejnik pokojowy to pojęcie dość szerokie, które obejmuje wiele rodzajów urządzeń grzewczych, montowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. Mówiąc o grzejniku możemy mieć na myśli po prostu kaloryfer. Jest to element systemu ogrzewania budynku, podłączony do centralnej sieci. Grzejniki mogą pracować jako wodne, olejowe albo elektryczne, w zależności od rodzaju ogrzewania. Mieszkając w bloku mamy ograniczony wpływ na ilość ciepła skierowaną do kaloryferów, możemy jednak zadecydować się na grzejniki o różnej wielkości, gwarantujące większą ilość ciepła.

Jako grzejnik pokojowy można również rozumieć dodatkowe urządzenia, które mają zapewnić pomieszczeniom więcej ciepła. Jest to szereg różnego rodzaju piecyków elektrycznych, które wystarczy podłączyć do prądu aby uzyskać dodatkowe źródło ciepła. Zaletą tego typu urządzeń jest mobilność oraz szybkie i skuteczne podniesienie temperatury pomieszczenia.

Szeroką ofertę grzejników pokojowych znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Grzejniki_pokojowe

Nowoczesne grzejniki pokojowe - piękne i funkcjonalne


Klasyczne kaloryfery nieuchronnie odchodzą do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym grzejnikom dekoracyjnym. Są to urządzenia, które nie tylko skutecznie ogrzewają pomieszczenia mieszkalne, ale również pełnią funkcję ozdobną. Klasyczny kaloryfer to element często chowany za firanką ze względu na niskie walory estetyczne. Natomiast grzejnik dekoracyjny doczekał się wielu stylowych from, które można wkomponować w wystrój każdego pomieszczenia.

Spośród wielu nowoczesnych projektów grzejników pokojowych warto zwrócić uwagę na:

1. grzejniki dekoracyjne w formie równoległych paneli w wielu klasycznych, stonowanych odcieniach,
2. grzejniki w formie nakładających się geometrycznych kształtów,
3. grzejniki przypominające plaster miodu,
4. grzejniki z chromowanymi elementami w kolorze srebra i złota.

Grzejniki dekoracyjne wyglądają dobrze w pomieszczeniach o charakterze industrialnym i minimalistycznym, ale bez problemu można znaleźć urządzenia w stylu retro odpowiednie do tradycyjnych wnętrz.
Grzejnik kanałowy czyli ciepło z podłogi


Jeśli naszym marzeniem jest ogrzewanie podłogowe, możemy zdecydować się na grzejnik pokojowy, który ogrzewa pomieszczenie z poziomu podłogi. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się grzejnik kanałowy, który składa się z kanału i wanny grzejnikowej montowanej poniżej poziomu podłogi. Konwektory tego typu rozmieszcza się zazwyczaj wzdłuż okien tarasowych i innych przeszkleń w budynku. Ich zaletą jest to, że nie zajmują wolnej przestrzeni, a o ich obecności świadczy jedynie podłużna kratka zabezpieczająca w podłodze. Grzejniki kanałowe z wentylatorem mają możliwość regulowania stopnia nagrzania pomieszczenia za pomocą kilkustopniowej zmiany mocy wentylatora.

Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę już na wstępnym etapie planowania i urządzania wnętrz. Grzejniki pokojowe powinny charakteryzować sią zarówno odpowiednią mocą, jak i wyglądem, który będzie pasował do wymarzonej aranżacji. Bogaty wybór grzejników dekoracyjnych na rynku daje nieskończone możliwości zaplanowania stylowych i ciepłych wnętrz, w których będziemy przebywać z przyjemnością.

Polecane grzejniki kanałowe znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Grzejniki_pokojowe/Rodzaj:Kanalowe.htm

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB